Rynek czeka na pomysły

Aż 13 propozycji wpłynęło w konkursie na projekt rewitalizacji rynku Zygmunta Starego w Karczewie. – Szczegółowo analizujemy oferty pod kątem m.in. doświadczenia firm w zakresie realizowanych przez nie projektów – mówi burmistrz Karczewa Michał Rudzki.

SYLWIA WYSOCKA

Na początku maja władze Karczewa ogłosiły zapytanie ofertowe na wyłonienie pracowni, która podejmie się wykonania projektu rewitalizacji jednej z karczewskich wizytówek, czyli rynku Zygmunta Starego. Termin składania ofert był przesuwany, ponieważ wpływało wiele pytań dotyczących ogłoszenia. W dniu otwarcia ofert, czyli 16 czerwca, okazało się, że zgłosiło się aż 13 chętnych (wszyscy spoza powiatu otwockiego), przy czym różnice cenowe są bardzo duże od 39 tys. 745 zł do 1 mln 476 tys. zł. Obecnie trwa analiza złożonych ofert.

– Musimy przyjrzeć się doświadczeniu tych firm, zobaczyć poprzednie realizacje w innych lokalizacjach – mówi w rozmowie z „Linią” burmistrz Karczewa Michał Rudzki. – Potrzebujemy firmy pewnej, z doświadczeniem w podobnych aranżacjach. Sprawdzimy referencje i poziom kompleksowości realizacji usług – dodaje.

Zwycięska firma będzie mieć czas do lutego 2021 roku, aby przygotować trzy wersje koncepcji rewitalizacji płyty głównej rynku oraz zagospodarowania terenu placu. Powinny one uwzględniać m.in. strefę parkowania samochodów osobowych, strefę rekreacyjną, rewitalizację istniejącej zieleni, nowe nasadzenia (drzewa, krzewy ozdobne) oraz oświetlenie parkowe. Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia konsultacji społecznych i uwzględnienia zebranych uwag, a następnie wykonania wielobranżowego projektu budowlanego i uzyskania pozwoleń na budowę. Firma będzie prowadzić także nadzory autorskie podczas realizacji umowy.

Jak zapowiada burmistrz Rudzki, informacja o decyzjach dotyczących wyników konkursu powinna pojawić się w ciągu kilkunastu najbliższych dni. O terminach realizacji projektu, czyli samej rewitalizacji rynku, trudno mówić konkretnie. – Na razie chcemy mieć projekt, żeby być w gotowości do ubiegania się o dofinansowanie na rewitalizację rynku – mówi burmistrz Michał Rudzki.

One thought on “Rynek czeka na pomysły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.