Nawałnice zniszczyły magazyn z zapasem karmy w schronisku w Celestynowie

Burze z gradem wyrządziły poważne szkody w schronisku w Celestynowie. Grad podziurawił dach magazynu, gdzie była przechowywana karma dla psów i kotów, a deszcz dokończył dzieła, zalewając ponad dwie tony pokarmu i chłodnię. Podczas nawałnic zwierzęta nie ucierpiały, ale teraz grozi im głód. Trwa zbiórka nie tylko pieniędzy na remont magazynu, lecz także karmy, którą można osobiście przywieźć do schroniska lub wysłać pocztą czy kurierem. 

AGNIESZKA JASKULSKA

Ostatnie burze i ulewne deszcze z gradem wyrządziły wiele szkód nie tylko na drogach, linii kolejowej i prywatnych posesjach, lecz także w schronisku w Celestynowie. – Kilka dni temu grad zniszczył dach magazynu, gdzie była przechowywana różnego rodzaju karma dla zwierząt. W dachu powstały dziury wielkości piłek golfowych, całe pokrycie zostało kompletnie zniszczone – mówi Łukasz Balcer, szef schroniska w Celestynowie. W środę, 24 czerwca na miejscu interweniowali strażacy, którzy zabezpieczyli dach magazynu. 

Schronisko oszacowało straty, których wysokość przytłoczyła pracowników i wolontariuszy. – Deszcz zalał ponad dwie tony karmy, m.in. tej specjalistycznej dla chorych psów i kotów, która jest bardzo droga. Ocalały tylko puszki i saszetki – podkreśla Balcer. Niestety, to nie wszystko. – Ulewa zniszczyła również chłodnię, w której przechowywaliśmy mięsną karmę. Dla naszych zwierząt to prawdziwy dramat, bo teraz grozi im głód – załamuje ręce szef schroniska. I podkreśla, że dziennie potrzeba ponad 150 kg karmy, aby wyżywić ponad 200 psów i kotów przebywających w schronisku. 

Bezdomne zwierzęta potrzebują wsparcia ludzi dobrej woli. Schronisko ogłosiło zbiórkę. – Darowizny można wpłacać na nasze konto bankowe lub bezpośrednio na stronie internetowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont magazynu i zakup specjalistycznej karmy – wyjaśnia Łukasz Balcer. – Osoby, którym nie jest obojętny los naszych bezdomnych zwierząt, mogą również przekazać karmę osobiście w schronisku lub przesłać ją pocztą czy kurierem – dodaje. 

Możesz pomóc:

  • wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Pomoc po nawałnicy”;
  • wpłacajac darowiznę na stronie, gdzie prowadzona jest oficjalna zbiórka: www.ratujemyzwierzaki.pl/nawalnica;
  • karmę można dostarczyć do schroniska osobiście albo wysłać pocztą lub kurierem na adres:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Prosta 3, 05-430 Celestynów, tel. (22) 789 70 61.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.