OZEC zbuduje TBS-y. Kto pierwszy, ten dostanie mieszkanie

Od 22 czerwca trwa nabór chętnych do wynajmu mieszkań w systemie TBS, które powstaną przy ul. Poniatowskiego. Do przydziału jest 40 lokali. Za ich budowę odpowiada miejska spółka Otwocki Zakład Energetyki Cieplnej (OZEC). Najemcy będą mogli wprowadzić się pod koniec przyszłego roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

O mieszkanie w TBS-ie można ubiegać się po spełnieniu określonych warunków (patrz na końcu artykułu). Nabór chętnych cały czas trwa. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pod koniec ubiegłego tygodnia było już 20 rezerwacji. Trzeba złożyć podanie i  oświadczenie o dochodach, które można pobrać ze strony internetowej OZEC-u. W przyszłym tygodniu zbierze się komisja zajmująca się opiniowaniem wniosków i przydzielaniem mieszkań. Od lipca będą podpisywane umowy partycypacyjne z przyszłymi najemcami. Chętni, dla których zabraknie mieszkań, zostaną wpisani na listę rezerwową.

To pierwsza tego typu inwestycja w Otwocku, ale zapewne nie ostatnia. Rada miasta na wniosek prezydenta podjęła uchwałę o przekazaniu miejskiej spółce nieruchomości przy ul. Poniatowskiego, na której w systemie TBS powstaną dwa wielorodzinne budynki z 18 miejscami parkingowymi. Inwestycja będzie finansowana głównie z preferencyjnego kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Decyzja o jego przyznaniu zapadła 19 czerwca.                           

– Planowany koszt inwestycji to ok. 10 mln 700 tys. zł. Dokładną kwotę będziemy znali po zakończeniu postępowania przetargowego. Finansowanie zwrotne będzie wynosić 6 mln 651 tys. zł, partycypacja najemców – ok. 18-20 proc. inwestycji. Planujemy wybudować 40 mieszkań: osiem jednopokojowych, 20 dwupokojowych i 12 trzypokojowych – mówi prezes OZEC-u Krzysztof Balcerzak.                           

W mieszkaniach będzie tzw. biały montaż, glazura, terakota, panele podłogowe, stolarki drzwiowe i kuchnie gazowe. Po oddaniu do użytkowania lokale będą gotowe do zamieszkania. W lipcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę, a pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się pod koniec grudnia przyszłego roku. Osoby zainteresowane powinny skontaktować się z OZEC pod nr tel. 22779 25 57 lub 690 030 406.

Kryteria do zamieszkania w TBS-ie:

  • brak tytułu prawnego do mieszkania w gminie Otwock, określony maksymalny i minimalny próg dochodu na osobę w gospodarstwie domowym, 
  • stały dochód u co najmniej jednej osoby zgłoszonej do zamieszkiwania

Dodatkowe kryteria (gdy chętnych będzie więcej niż mieszkań):

  • niepełnosprawność, 
  • liczba dzieci, 
  • wiek wnioskodawcy (najwięcej punktów mają osoby do 30. roku życia),
  • dotychczasowe zamieszkiwanie na terenie gminy Otwock i rozliczanie podatków w tutejszym urzędzie skarbowym, 
  • zwolnienie zajmowanego dotychczas lokalu komunalnego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.