Rondo na stulecie Bitwy Warszawskiej

Dopiero co oficjalnie otwarto nowe rondo w centrum Karczewa, a już pojawiają się pytania o jego nazwę. Radni z komisji zdrowia mają propozycję: rondo imienia Stulecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

SYLWIA WYSOCKA

W środę, 10 czerwca zostało otwarte rondo u zbiegu ulic Stare Miasto, Żaboklickiego i Bielińskiego w Karczewie. Nowe rondo to możliwość nadania nowej nazwy.

Z pewną propozycją wystąpili do karczewskich radnych członkowie Towarzystwa Przyjaciół Karczewa. Ich zdaniem w rocznicę jednej z największych dwudziestowiecznych bitew w historii Europy i świata nowe rondo mogłoby otrzymać nazwę np. Stulecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Propozycja trafiła pod obrady połączonych komisji ds. zdrowia, opieki społecznej, bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz komisji ds. rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska we wtorek, 16 czerwca.

– To bardzo dobra, niekontrowersyjna nazwa – skomentował radny Tadeusz Marek Płaczek. Radni przegłosowali poparcie dla tej nazwy. Jak zauważyła przewodnicząca komisji zdrowia Małgorzata Spirowska, takie procedowanie propozycji jest zgodne z regulaminem dotyczącym zasad nadawania nazw ulic, placów, skwerów, rond i innych obiektów publicznych położonych na terenie gminy Karczew. Według niego
wniosek o nadanie nazwy obiektom może zostać zgłoszony
m.in. przez komisję rady, radnych czy stowarzyszenia mające swoją siedzibę na terenie gminy.

Projekt uchwały będzie poddany pod głosowanie rady miejskiej, ale dopiero po przekazaniu informacji o nim do publicznej wiadomości. Mieszkańcy będą mieli dwa tygodnie, by się z nim zapoznać i odnieść się do propozycji.

– Jeżeli w tym czasie pojawi się dużo informacji od mieszkańców, że mają inne pomysły, zastanowimy się, co w tej sytuacji zrobić – stwierdził przewodniczący komisji rozwoju Jarosław Jobda. – Ta propozycja bardzo mi się podoba. „Stulecie Bitwy Warszawskiej“ to świetny pomysł – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłósek.

One thought on “Rondo na stulecie Bitwy Warszawskiej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.