Falenicka sosna ma szansę wygrać w konkursie!

Do końca czerwca trwa głosowanie na finalistów konkursu Drzewo Roku 2020 organizowanego przez Klub Gaja. Słynna pochyła sosna z Falenicy ma szansę wygrać, ale potrzebuje naszych głosów. Do dzieła!

PRZEMEK SKOCZEK

Konkurs na Drzewo Roku odbywa się od 2011 r. W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja. Z 80 zgłoszonych drzew do ścisłego finału trafiło 16, w tym słynna sosna z Falenicy, będąca żywą bramą wjazdową do stolicy. Rośnie po wschodniej stronie torów. Jest to około 50-letnia sosna pospolita licząca siedem i pół metra wysokości i 212 centymetrów obwodu. Została zgłoszona do konkursu przez Radę Osiedla Falenica.

O tym, że ma wielbicieli, wiadomo od dawna. Dowodzi tego choćby żarliwa obrona przed jej wycinką, którą planowano przy okazji remontu linii kolejowej. Teraz amatorzy sosny znów udowodnili, że potrafią walczyć o ukochane drzewo. Przez dłuższy czas sosna z Falenicy była liderką konkursu, ale niedawno spadła na drugie miejsce. Obecnie znów prowadzi i ma 8472 głosy. Drugie miejsce zajmuje jak na razie Lipa św. Jana Nepomucena, która ma 7196 głosów. Głosowanie trwa do 30 czerwca na stronie http://www.drzeworoku.pl. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w konkursie na Europejskie Drzewo Roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.