Gaz pod kontrolą

Butle kompozytowe to znakomita alternatywa dla tradycyjnych butli metalowych. Są znacznie lżejsze, pod wieloma względami praktyczniejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze w użytkowaniu. Na naszym terenie oferuje je tylko firma Pegaz z Otwocka

Technologie zmieniają świat, ułatwiają nam życie i pomagają w zapewnieniu większego bezpieczeństwa. Świetnym przykładem są właśnie butle kompozytowe. Na świecie znane mniej więcej od dekady, w Polsce niemal w ogóle nie są rozpowszechnione. Mają wiele zalet i biją na głowę butle tradycyjne.

 – Na polskim rynku dostępne są przede wszystkim butle metalowe. Jest to technologia przestarzała, sprzed 40 lat, i często awaryjna. Ważą one dużo, mają tendencję do rdzewienia, bywają nieszczelne, łatwo dochodzi w nich do uszkodzenia zaworów, co może przyczynić się do uwalniania gazu, a co za tym idzie – do zapłonu i pożaru. W naszej branży nic nie liczy się tak jak bezpieczeństwo i jakość, dlatego zdecydowaliśmy się iść z duchem czasu – opowiada Jakub Żelazko, właściciel firmy Pegaz z Otwocka.

Jakie są zalety butli kompozytowych? Są one wykonane z wytrzymałych tworzyw, a tym samym charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Dzięki blokadzie ciśnienia w reduktorze gaz jest uwalniany powoli i w sposób bezpieczny dla użytkownika. Ponadto zawierają czystszy propan-butan. – To kluczowe zalety, ale klienci doceniają też te bardziej prozaiczne, choć niezwykle ważne z punktu widzenia codziennej eksploatacji. Półprzezroczysta obudowa sprawia, że łatwo można sprawdzić poziom gazu w butli, dzięki czemu wiadomo, kiedy należy ją ponownie wymienić. Butle kompozytowe są o połowę lżejsze, a nieduża masa ułatwia operowanie nimi i ich transport. Mają praktyczny reduktor typu quickon, który pozwala na szybkie i łatwe podłączenie butli do urządzenia – wymienia ich zalety właściciel otwockiej firmy. – I wreszcie w butlach kompozytowych wykorzystujemy sto procent gazu, nie pozostają w nich żadne resztki paliwa, a to jest realna korzyść.

Pegaz działa od ponad 20 lat. Duże doświadczenie sprawia, że firma zna dobrze lokalny rynek i jego specyfikę, ale bez wahania zdecydowała się na inwestycję w nowe technologie. – Butle kompozytowe mamy w swojej ofercie od tego roku. To produkt premium, dla najbardziej wymagających klientów. Są droższe, to jasne, ale za bezpieczeństwo, jakie wiąże się z ich użytkowaniem, nie zapłacimy aż tak dużo. Zależy nam na tym, by butle trafiły nie tylko do dobrze sytuowanych klientów, takich jak właściciele firm gastronomicznych, lecz także do gospodarstw domowych o mniejszym budżecie. Dlatego dla osób, które zdecydują się na długoterminowe umowy, mamy bardzo korzystną ofertę – podkreśla Jakub Żelazko.

Zastosowanie butli z gazem jest różnorakie. Zasilają one kuchnie domowe i przemysłowe, np. w firmach cateringowych. Są wykorzystywane w grillach gazowych i lampach grzewczych, popularnych choćby w ogródkach restauracyjnych. To także stały element wyposażenia wózków widłowych. Butle kompozytowe sprawdzają się w każdym z tych przypadków. Wersje przemysłowe dla firm mają nawet specjalne szybkozłączki typu FLT, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i umożliwiają szybkie podłączenie. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym gaz jest zbierany ze ścianek butli, a nie – jak w starszych, metalowych modelach – z dna, co mogło powodować zapychanie filtrów. To nowoczesne i najbezpieczniejsze z możliwych rozwiązań proponuje tylko firma Pegaz z siedzibą w Śródborowie.

– Butle oczywiście dowozimy do klientów, ale można je również wymienić w naszych punktach na ul. Literackiej 18 i w sklepie Eljot na rogu ulic Narutowicza i Zamenhoffa. Cały czas rozwijamy siatkę sprzedaży i zapraszamy chętne punkty do współpracy – dodaje Jakub Żelazko.

ZALETY BUTLI KOMPOZYTOWYCH

  • Bezpieczeństwo – butla jest dwa i pół razy bardziej wytrzymała od metalowej. Została wykonana z wytrzymałych tworzyw i wzmocniona włóknem szklanym, jest odporna na korozję wewnętrzną i zewnętrzną. Dzięki wbudowanej w reduktor blokadzie ciśnienia gaz jest uwalniany powoli i w sposób bezpieczny dla użytkownika.
  • Łatwa kontrola poziomu gazu – dzięki temu, że obudowa jest półprzezroczysta, można na bieżąco monitorować poziom zużycia gazu.
  • Lekkość – butla kompozytowa jest prawie o połowę lżejsza od przeciętnej butli stalowej.
  • Szybkość – dzięki zastosowaniu nowoczesnego reduktora typu quick-on podłączenie butli do urządzenia jest szybkie, bezproblemowe i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi.
  •  Jakość – gwarancja 100-procentowego wykorzystania gazu.

Szczegółowa oferta dostępna na www.facebook.com/Gazotwockpl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.