W nocy otworzą przejazd drogowo-kolejowy w Śródborowie

Z piątku na sobotę (26/27 czerwca) planowane jest otwarcie dla ruchu przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Narutowicza w Otwocku-Śródborowie, który został zamknięty pod koniec maja.

AGNIESZKA JASKULSKA

W związku z kolejnym etapem prac na linii kolejowej na wysokości Otwocka, wykonawca robót w poniedziałek, 25 maja zamknął przejazd drogowo-kolejowy w Śródborowie, gdzie przez kilka tygodni trwała jego przebudowa – „Linia” informowała o tym pierwsza. – Przejazd został m.in. trochę podniesiony, wymieniono torowisko i ułożono nową nawierzchnię asfaltową – mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu, który jest wykonawcą modernizacji linii kolejowej na wysokości powiatu otwockiego. – W nocy z piątku na sobotę przebudowany przejazd kolejowo-drogowy zostanie udostępniony dla ruchu – dodaje Michał Wrzosek. I podkreśla, że dopiero po zakończeniu całej modernizacji linii kolejowej na odcinku Warszawa-Lublin, na przejeździe w Śródborowie zostaną zamontowane rogatki, które zapewnią kierowcom bezpieczny przejazd. Dlatego od września – kiedy pociągi znowu pojadą z Otwocka do Pilawy – kierowcy, piesi i rowerzyści będą musieli zachować szczególną ostrożność w tym miejscu.

3 komentarze do “W nocy otworzą przejazd drogowo-kolejowy w Śródborowie

 • 26 czerwca 2020 o 19:33
  Permalink

  No to NAS wyremontowali! Co za paradoks ze teraz bedzie gorzej niz bylo! Podwojnie niebezpiecznie i podwojnie dłużej zeby przejechac! Dziękuję w imieniu swoim i mieszkancow Śródborowa, Jablonny, Swierku itd…. 😡 Na stare lata trzeba stad uciekac bo sie żyć po tej stronie torow juz nie da. Jak nie śmietnisko to trasę przelotową dla setek aut z lubelskiej zrobili to teraz zamiast przejazdu bezkolizyjnego dla DWOCH torow zrobili nowa nawierzchnie. Ze o braku komunikacji czlowiek nie wspomni. Ani żyć, ani sie wydostać,czy dostac do domu. Kiedys byla wieś ale był spokoj przynajmniej. Dzis wies nadal jest ale spokoju juz nie ma.

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2020 o 06:39
  Permalink

  Ten przejazd jest ok.Ale nowo oddany w Celestynowie to od samego poczatku dramat.W tym stanie nie powinien być w ogóle otwarty.Firma powinna zwracać ludziom którzy tamtędy muszą jeździć kasę za naprawy zawieszenia.Niech coś z tym w końcu zrobią.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 1 lipca 2020 o 15:55
  Permalink

  W Celestynowie przejazd robili blisko 3 miesiące i tak zrobili że porażka! A drugi pół roku nie mogą zrobić! Raz zrobili i znowu rozwalili ? Jednak głupiego robota lubi

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.