Na drodze do porozumienia

W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie władz Otwocka z przedstawicielami zarządu OKS Start Otwock w sprawie przekazania miastu gruntów, na których znajdują się obiekty klubowe.

MARCIN SULIGA

Na spotkaniu, do którego doszło w poniedziałek, 22 czerwca, oprócz prezydenta Jarosława Margielskiego interesy miasta reprezentowali wiceprzewodniczący rady Jakub Kosiński, radny Arkadiusz Krzyżanowski i przedstawiciele kancelarii prawnej. Zarząd OKS Start Otwock stawił się niemal w komplecie. Trwające blisko godzinę rozmowy nie przyniosły jeszcze wiążących decyzji, ale dały nadzieję na osiągnięcie porozumienia i pomyślne zakończenie sprawy, czyli wykup przez miasto praw do gruntów, które obecnie należą do otwockiego klubu.

Wartość tych gruntów to ok. 800 tys. zł, bo na tyle zarząd klubu wycenił obecne zadłużenie. – Myślę, że bylibyśmy w stanie tyle zapłacić. Może nie od razu w całości, ale w trzech ratach, aby zamknąć sprawę do 2022 roku – mówi prezydent Margielski, który jednocześnie zaznacza, że ważny głos w kwestii wykupu praw własnościowych OKS-u będzie miała rada miasta. – Planujemy zmodernizowanie całego obiektu, ale pierwsze inwestycje moglibyśmy rozpocząć dopiero w 2023 roku, ponieważ obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusem może nie pozwolić na realizację tego, co chcemy zrobić. Prawdopodobnie zaczęlibyśmy od wybudowania bieżni tartanowej, a następnie w planach byłoby postawienie hali i zbudowanie basenu – zdradza prezydent Margielski.

Żeby sprawa nabrała rozpędu, władze miasta poprosiły działaczy OKS Otwock o dostarczenie dokładnego bilansu zadłużenia oraz aktualnego statutu klubu i regulaminu przyjmowania nowych członków stowarzyszenia. – Otrzymaliśmy zapewnienie, że w ciągu kilku najbliższych dni zostaną nam dostarczone dokumenty, o które prosiliśmy. Następnie nasi prawnicy zapoznają się z nimi i przygotują projekt aktu notarialnego, a skarbnik przeanalizuje możliwości finansowe odnośnie do późniejszych inwestycji – informuje prezydent Margielski.

Jak podkreślają przedstawiciele obu stron, spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. – W wielu kwestiach dość szybko się porozumieliśmy, ale jest jeszcze kilka spraw, w których – co w przypadku rozmów i negocjacji jest raczej normą – mamy nieco odmienne zdanie, więc będziemy jeszcze o tych rzeczach dyskutować. Niemniej rozmowy należy uznać za udane. To krok do przodu w pomyślnym rozwiązaniu całej sprawy – mówi jeden z członków zarządu OKS Start Wojciech Gąsiewski. Kolejne spotkanie obu stron odbędzie się zapewne pod koniec lipca albo na początku sierpnia.

Prezydenta Margielskiego czekają jeszcze rozmowy z przedstawicielem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, czyli właścicielem gruntów, na których znajduje się stadion w Otwocku. Pierwotnie spotkanie było zaplanowane na środę, 24 czerwca, jednak ze względu na sprawy osobiste prezesa PZSN przełożono je na ten tydzień.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.