„Promyczek” ostrzega przed naciągaczami!

Uwaga na oszustów zbierających pieniądze na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”. Naciągacze mogą chcieć wykorzystać naszą wrażliwość i chęć pomocy!

PRZEMEK SKOCZEK

W ubiegłym tygodniu na stronie hospicjum pojawił się komunikat ostrzegający o próbie oszustwa. Ośrodek podkreśla, że nie prowadzi żadnych zbiórek przez pośredników, a tak miało być właśnie w tym przypadku.

– Zgłoszono nam, że pewna firma zbiera datki na rzecz naszej fundacji.
Nic takiego nie zlecaliśmy, więc sprawdziliśmy trop, jednak nie znaleźliśmy na to żadnych konkretnych dowodów, a firma twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca. To było słowo przeciwko słowu, więc nie zgłosiliśmy oszustwa. Ostrzegamy jednak na wypadek, gdyby takie sytuacje się powtarzały – mówi Piotr Kostrzewa z biura prasowego „Promyczka”.

Otwockie hospicjum dziecięce prowadzi zbiórki wyłącznie za pośrednictwem: dotpay, fanimani.pl i allegrocharytatywni.pl oraz w formie kwest, podczas których pieniądze wrzuca się do zaplombowanych puszek fundacji. Nie zleca zbiórek firmom zewnętrznym, nie dociera bezpośrednio do ludzi, dzwoniąc lub wysyłając e-maile. Jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia, najlepiej sprawdzić to poprzez skontaktowanie się z „Promyczkiem”: tel. 509 731 513, e-mail dyrektorhospicjum@gmail.com.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.