Mama prosi o pomoc dla syna

Kuba Janicki z Otwocka ma 14 lat. Jego życie jest codzienną walką o sprawność. Walką niezwykle kosztowną, ale intensywna rehabilitacja przynosi wspaniałe efekty, które zaskakują nawet lekarzy.

PRZEMEK SKOCZEK

Kuba urodził się w 2006 roku. Był zdrowy, dostał 10 punktów w skali Apgar. Jednak szczęście trwało tylko kilka miesięcy.

– Syn miał problem z podnoszeniem główki. Bał się, gdy w polu widzenia pojawiali się inni ludzie, histerycznie płakał, miał problemy ze snem. Po badaniach w Centrum Zdrowia Dziecka okazało się, że Kuba jest opóźniony w rozwoju zarówno psychicznym, jak i ruchowym. To był cios, po którym ciężko się podnieść. Trzeba było jednak zacisnąć zęby i walczyć – opowiada mama chłopca Anna Pydynowska.

Chorobę Kuby podciągnięto pod mózgowe porażenie dziecięce, ale lekarze do tej pory nie postawili ostatecznej diagnozy. Chłopiec pierwszy raz usiadł, gdy miał dwa lata, raczkować zaczął jako czterolatek, a stawać na nóżki w wieku sześciu lat. Nie mówi, ale rozumie i komunikuje się za pomocą gestów i kilku wyrazów. Przeszedł dwie operacje koślawych stóp, niestety trzeba będzie je powtórzyć, ponieważ przeszczep kostny się zawalił.

– Kuba intensywnie pracuje ze specjalistami, to dla niego najlepsze rozwiązanie. Rehabilitacja opiera się głównie na prywatnym leczeniu, bo to, co oferuje nam NFZ, nie wystarcza. Koszty są ogromne. Dlatego szukam osób, którym los Kubusia nie będzie obojętny i dzięki którym będzie on mógł nadal ćwiczyć – wyznaje pani Anna.

Chłopcu można pomóc poprzez dokonywanie wpłat na stronie Siepomaga.pl oraz aktywny udział w licytacjach charytatywnych. Mile widziane są też przekazywane w tym celu usługi bądź przedmioty, a także darowizny od firm. Kuba jest też podopiecznym fundacji Serce dla Maluszka. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie http://www.facebook.com/kubusjanickiiprzyjaciele.

http://www.siepomaga.pl/kuba-janicki
Fundacja Serce dla Maluszka, numer konta
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.