Otwock: Trójkołowiec do przewozu dzieci i zakupów już dostępny

Od dziś (1 lipca) w ramach programu otwocki rower miejski można wypożyczać także rowery towarowo-familijne typu cargo. Cztery takie trójkołowce są dostępne na stacjach wypożyczalni w Otwocku, tylko do końca wakacji

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Trójkołowe pojazdy zostały udostępnione w ramach wakacyjnego projektu pilotażowego CARGO. Rowerem tego typu można przewieźć czwórkę dzieci lub ładunek max do 100 kg. A to wszystko zmieści się w dużym koszu o wymiarach 40 – 50 – 40 cm, zamontowanym z przodu roweru. Pasażerami przedniej części roweru mogą być także zwierzęta. Z myślą o takim transporcie włączone do sieci pojazdy wyposażono w składane ławeczki i pasy bezpieczeństwa w przedniej części. 

Cztery rowery typu cargo będę dostępne tylko do 31 sierpnia. Co ważne rower ten musi być zwrócony na stacje w Otwocku i do skrajnego słupka, bo w innym miejscu się nie zmieści.

Zasady wypożyczania i korzystania z rowerów typu cargo są takiego same jak w przypadku innych jednośladów. Po wcześniejszej rejestracji pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Od 21 do 60 minut opłata wynosi 1 zł, od 61 do 120 minut – 3 zł, od 121 do 180 minut – 5 zł, każda kolejna rozpoczęta godzina – 7 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. 

Aby skorzystać z systemu, trzeba założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie: otwockirower.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.