Park „Wiejska” w rękach OPWiK

W czwartek, 18 czerwca zapadła decyzja o tym, kto przeprowadzi pierwszy etap prac przy tworzeniu Leśnego Parku „Wiejska”. Przetarg wygrało
Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

SYLWIA WYSOCKA

W połowie kwietnia władze Otwocka ogłosiły przetarg na realizację prac w ramach pierwszego etapu budowy Leśnego Parku „Wiejska” u zbiegu ulic Szkolnej, Wiejskiej i Wawerskiej. Ta inwestycja cieszyła się największą popularnością mieszkańców jako projekt zgłoszony w budżecie obywatelskim w 2019 roku. Propozycja Piotra Michalaka zdobyła 2043 głosy.

Do przetargu na realizację pierwszego etapu budowy parku zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowało Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wykonanie ścieżek i oświetlenia będzie kosztowało miasto 164 tys. 820 zł. Na wykonanie wszystkich prac OPWiK ma trzy miesiące, licząc od dnia podpisania umowy.
Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z Marią Kozłowską, prokurent spółki OPWiK, prace powinny zakończyć się jesienią.

– Rozpoczniemy od karczowania i wycinki przeznaczonych do tego drzew. Mamy swoich fachowców, w branży elektrycznej będziemy posiłkować się podwykonawcami i wspólnymi siłami zrealizujemy to zadanie – zapewnia Kozłowska.

Przeprowadzone w tym roku prace będą polegać na pielęgnacji zieleni, wykonaniu nasadzeń zastępczych i ścieżek z naturalnej nawierzchni umożliwiających poruszanie się na wózkach inwalidzkich, przyłączy i oświetlenia terenu oraz rabaty retencyjnej ze studnią chłonną.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.