Potężne zniszczenia na cmentarzu po wczorajszej nawałnicy

Ostatnie burze i ulewne deszcze z gradem wyrządziły wiele szkód nie tylko na drogach, linii kolejowej, prywatnych posesjach czy w schronisku w Celestynowie, lecz także na cmentarzu parafialnym w Otwocku

Nawałnice, które przechodzą w ostatnim czasie przez powiat otwocki, uszkodziły kilka budynków, blok mieszkalny, wiele szkód odnotowano także na budowanej trasie S17 i modernizowanej linii kolejowej. Strażacy wiele razy interweniowali także do lokalnych podtopień – „Linia” informuje o wszystkim na bieżąco. 

W czwartek, 2 lipca popołudniowa burza, która przeszła nad Otwockiem, połamała drzewa rosnące poza terenem cmentarza, ale w bezpośrednim sąsiedztwie jego ogrodzenia. Złamane konary uszkodziły co najmniej kilkanaście nagrobków i ogrodzenie cmentarza.

 

2 komentarze do “Potężne zniszczenia na cmentarzu po wczorajszej nawałnicy

 • 8 lipca 2020 o 17:04
  Permalink

  Pismaku! Jedna zawalona stara topola i złamany kawałek świerku nazywasz potężnymi zniszczeniami na cmentarzu na którym nic się nie robi od lat???

  Odpowiedz
  • 13 lipca 2020 o 09:33
   Permalink

   Kolego, nie obrażaj ludzi. Mówisz o jednej topoli i świerku – chyba tylko na podstawie powyższych zdjęć.
   Trzeba było być na cmentarzu zaraz po burzy lub następnego dnia, żeby zobaczyć wyrządzone szkody. Ile połamanych drzew i konarów.
   Co nie zmienia faktu, że zarządca cmentarza (Parafia a Paulo + pan Moch), potrafią brać potężne pieniądze za miejsce na cmentarzu, a nie za bardzo dbają o ten cmentarz.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.