Protetyka dobra dla zdrowia

Utrata zębów to nie koniec świata! Dzięki zabiegom protetycznym nie tylko uzupełnisz braki w uzębieniu, lecz także poprawisz wygląd swoich zębów i będziesz mógł czuć się lepiej w każdym wieku. Warto zadbać o to jak najwcześniej, aby uniknąć wielu problemów zdrowotnych w przyszłości.

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, niezależnie od wieku. Zadbane i zdrowe zęby nie tylko dodają uroku, lecz także wpływają pozytywnie na ogólny stan naszego zdrowia. Jednak z problemem braku uzębienia zmaga się wielu seniorów. Co jest tego przyczyną?
Braki w uzębieniu lub jego całkowita utrata to duży problem u osób powyżej 65. roku życia. Nieodpowiednia higiena, leczenie poprzez ekstrakcję – to tylko niektóre z wielu przyczyn. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak duży wpływ na jakość naszego życia ma niepełny łuk zębowy – mówi dr Alicja Chojecka z FAM MEDICA.

Z jakimi dolegliwościami zgłaszają się pacjenci, którzy nie wiedzą, że przyczyną ich problemów zdrowotnych jest właśnie brak uzębienia?
Zaburzona estetyka twarzy, kłopoty z jedzeniem, bóle głowy i trudności w mówieniu – to tylko niektóre problemy, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci. Naszym zadaniem jest wytłumaczenie im, jakie są konsekwencje zaniechania uzupełnienia braków zębowych.

Czy to prawda, że nowoczesne rozwiązania stosowane w protetyce pozwalają na indywidualne podejście do każdego pacjenta i dobór najlepszej metody leczenia?
Sposobów na odbudowę uzębienia jest wiele. Od uzupełnień stałych, tj. koron i mostów, po klasyczne protezy wkładane. Gdy pacjent stracił niewiele własnych zębów, możemy zaproponować mu most, czyli złączone korony z porcelany osadzone na własnych zębach, które są przyklejane na stałe za pomocą specjalnych cementów dentystycznych. W przypadku osób, które straciły większość zębów, wykonujemy protezy ruchome, wyjmowane. W ofercie mamy zarówno protezy lepsze jakościowo, bardziej stabilne, oparte na szkielecie metalowym lub acetylowym, jak i te ekonomiczne – akrylowe.

Protetyka daje możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu w sposób trwały i bezbolesny. Które rozwiązanie jest pani zdaniem najlepsze?
Każde, które pacjent wybierze, będzie lepsze niż brak uzębienia. Więc jeśli ktoś do tej pory zastanawiał się, czy warto uzupełnić ubytki, to nie powinien mieć już co do tego wątpliwości. Dzięki temu jakość życia wzrasta nieporównywalnie, a i zapobiegamy w ten sposób wielu problemom w przyszłości.

Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z FAM MEDICA i umów na wizytę u protetyka, który pomoże ci wybrać najlepsze rozwiązanie!


Otwock, ul. Geislera 3a | Tel. 22 788 79 89
przychodnia@fammedica.com
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 8-20 sobota: 8-14
https://fammedicaotwock.pl/

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.