Autobusem do Pilawy i Garwolina

Gmina Osieck otrzymała prawie 30 tys. zł dofinansowania na uruchomienie nowych połączeń autobusowych do Pilawy, a stąd do Garwolina. Lokalna linia zacznie kursować w poniedziałek, 6 lipca

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mieszkańcy gminy Osieck znów będą mieli zapewniony transport autobusowy do Pilawy i Garwolina, gdzie część dzieci chodzi do szkoły, a starsze osoby pracują. Takie połączenie jeszcze do ubiegłorocznych wakacji oferowała im PKS w Garwolinie, potem przewoźnik zdecydował o zaprzestaniu kursów. Mieszkańcy zgłaszali władzom gminy potrzebę przywrócenia autobusu.

Wójt Karolina Zowczak złożyła do wojewody wniosek w ramach rządowego programu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o dopłatę do przewozów i się udało. Podpisanie umowy o dofinansowanie w wysokości 29 tys. 271 zł odbyło się 29 czerwca. Gmina ze swojego budżetu dokłada do tego transportu lokalnego niecałe 4 tys. zł.

Autobusy firmy UTJ Wołoszka, z którą współpracuje gmina, zaczną kursować na linii Osieck – Pilawa – Garwolin od poniedziałku, 6 lipca. W okresie wakacyjnym planowane są dwa kursy (jeden rano, jeden po południu). Od 1 września będą cztery kursy (dwa rano i dwa po południu). Autobus będzie jeździł na pewno do końca roku. Potem wójt planuje złożyć kolejny wniosek o dofinansowanie.

One thought on “Autobusem do Pilawy i Garwolina

  • 5 marca 2021 o 16:42
    Permalink

    Nic nie rozumiem. Dlaczego do wojewody, a nie do marszalka Sejmu Mazowieckiego ? Przeciez to on jest i powinien byc szefem Regionu. A jakis tam warszawski agent pod nazwa „wojewoda” powinien sie zajmowac np. powodziami itp., nie wiecej. A juz napewno regiony nie powinne byc zalezne od chcienia lub niechcienia dawania kasy od jasniepana woziwody. No doslownie Rosja pozdrawia, a nawet CCCP !

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.