Klasa A: Baraże o awans do okręgówki

W siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie baraży, których stawką jest jedno wolne miejsce w lidze okręgowej. W miniturnieju zagrają trzecie drużyny klasy A z czterech grup.

MARCIN SULIGA

Wrzos Międzyborów, KTS Weszło, Orzeł Baniocha i PKS Radość – te cztery zespoły już w najbliższą sobotę,11 lipca zagrają pierwsze mecze o awans do ligi okręgowej. W najbardziej interesującym nas spotkaniu PKS Radość zmierzy się z Wrzosem Międzyborów. W drugiej parze Orzeł Baniocha spotka się z KTS Weszło. Oba mecze zostaną rozegrane na stadionie w Ząbkach. – Początkowo była opcja, aby rozlosować również gospodarzy poszczególnych spotkań, ale zarówno u nas, jak i na boisku Wrzosu trwa właśnie remont murawy, a Weszło, które rozgrywa mecze na stadionie Okęcia, po ostatnich ulewach również nie było w stanie zapewnić boiska. Jedynym, który dysponował boiskiem gotowym do gry, był klub z Baniochy. Dlatego postanowiono, aby mecze półfinałowe i finał baraży rozegrać na obiekcie Ząbkovii – mówi prezes PKS Radość Mateusz Chmielewski. 

Jakie są szanse PKS Radość na awans do ligi okręgowej? – Trudno powiedzieć. Nasz pierwszy rywal prezentuje się chyba najsłabiej z tego grona, ale z drugiej strony nie mamy o nim zbyt dużo informacji i nie wiemy, czego dokładnie możemy się spodziewać. Na pewno będziemy jednak walczyć – mówi prezes Chmielewski. 

Mecz z udziałem parafialnych odbędzie się w sobotę, 11 lipca o godzinie 15, ale podobnie jak pierwsze spotkanie będzie zamknięty dla publiczności. Klub z Radości próbuje jednak zorganizować transmisję online z tego wydarzenia. Finałowe spotkanie odbędzie się w środę, 15 lipca o godzinie 19. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.