Nie śmieć nad Świdrem!

Teraz będzie trochę łatwiej dbać o czystość i porządek nad Świdrem. Wzdłuż rzeki powstało 18 specjalnie oznaczonych punktów, w których można zostawiać śmieci po pobycie nad rzeką. Odpady będą odbierane z tych miejsc dwa razy w tygodniu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Niedawno pisaliśmy o problemie zaśmiecania Świdra, zwłaszcza w okolicy plaży miejskiej przy ul. Turystycznej. O ile po stronie Józefowa nie brakuje koszy i specjalnych beczek, do których można wyrzucać odpady, o tyle po stronie Otwocka ten bilans wypadł słabo. Po naszym artykule urząd miasta zapoczątkował akcję „Bądź eko nad rzeką”.W18 punktach nad Świdrem ustawiono duże beczki z przykrywkami. Obok jest tablica informacyjna i worki na odpady dla osób, które ich nie mają. Z worków można korzystać podczas organizowanych rodzinnie lub w grupie znajomych akcji sprzątania brzegów rzeki. Zebrane wtedy odpady należy złożyć w jednym z utworzonych punktów (patrz mapka).

Worki i beczki są opróżniane w poniedziałki i piątki. Urzędnicy wyjaśniają, że lokalizacja punktów nie jest przypadkowa. Uwzględnia miejsca, w których najliczniej gromadzą się plażowicze, oraz te, gdzie osoby udające się nad rzekę zostawiają auta. Punkty objęte są monitoringiem, ale urzędnicy proszą o zwracanie uwagi na próby niszczenia tych miejsc.

Jeśli widzisz nieprawidłowości, zadzwoń do urzędu miasta: tel. 22 779 20 01 wew. 171 lub do Ekopatrolu: tel. 605 219 979.

LOKALIZACJA PUNKTÓW NAD RZEKĄ

Ujście Świdra, ul. Łąkowa, ul. Łąkowa 2, ul. Chrobrego, ul. Zaciszna, ul. Wierzbowa, ul. Turystyczna – plaża miejska, ul. Górna, most kolejowy,ul. Wiązowska, ul. Sienkiewicza, ul. Żurawia, ul. Żurawia 2, most Mlądz, polana Mlądz, Most Wólka Mlądzka, ul. Wspaniała, ul. Wypoczynkowa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.