Nie śmieć nad Świdrem!

Teraz będzie trochę łatwiej dbać o czystość i porządek nad Świdrem. Wzdłuż rzeki powstało 18 specjalnie oznaczonych punktów, w których można zostawiać śmieci po pobycie nad rzeką. Odpady będą odbierane z tych miejsc dwa razy w tygodniu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Niedawno pisaliśmy o problemie zaśmiecania Świdra, zwłaszcza w okolicy plaży miejskiej przy ul. Turystycznej. O ile po stronie Józefowa nie brakuje koszy i specjalnych beczek, do których można wyrzucać odpady, o tyle po stronie Otwocka ten bilans wypadł słabo. Po naszym artykule urząd miasta zapoczątkował akcję „Bądź eko nad rzeką”.W18 punktach nad Świdrem ustawiono duże beczki z przykrywkami. Obok jest tablica informacyjna i worki na odpady dla osób, które ich nie mają. Z worków można korzystać podczas organizowanych rodzinnie lub w grupie znajomych akcji sprzątania brzegów rzeki. Zebrane wtedy odpady należy złożyć w jednym z utworzonych punktów (patrz mapka).

Worki i beczki są opróżniane w poniedziałki i piątki. Urzędnicy wyjaśniają, że lokalizacja punktów nie jest przypadkowa. Uwzględnia miejsca, w których najliczniej gromadzą się plażowicze, oraz te, gdzie osoby udające się nad rzekę zostawiają auta. Punkty objęte są monitoringiem, ale urzędnicy proszą o zwracanie uwagi na próby niszczenia tych miejsc.

Jeśli widzisz nieprawidłowości, zadzwoń do urzędu miasta: tel. 22 779 20 01 wew. 171 lub do Ekopatrolu: tel. 605 219 979.

LOKALIZACJA PUNKTÓW NAD RZEKĄ

Ujście Świdra, ul. Łąkowa, ul. Łąkowa 2, ul. Chrobrego, ul. Zaciszna, ul. Wierzbowa, ul. Turystyczna – plaża miejska, ul. Górna, most kolejowy,ul. Wiązowska, ul. Sienkiewicza, ul. Żurawia, ul. Żurawia 2, most Mlądz, polana Mlądz, Most Wólka Mlądzka, ul. Wspaniała, ul. Wypoczynkowa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.