Zaprojektują parkingi i odwodnienie

Otwoccy radni zdecydowali o przeznaczeniu z budżetu pieniędzy na projekty parkingów przy kościele Matki Bożej Królowej Polski na Kresach i przy targowisku miejskim. Znalazły się także środki na projekty nowych odwodnieni w miejscach, gdzie zbiera się woda.

SYLWIA WYSOCKA

Prezydent Jarosław Margielski na nadzwyczajnej sesji we wtorek, 30 czerwca zaproponował radnym zabezpieczenie w budżecie 100 tys.zł na dokumentację projektową dróg gminnych. Chodzi o projekt ZRID budowy parkingów przy kościele na Kresach w okolicy ulic Łukasińskiego, Czerskiej i Pułtuskiej. –Do obecnie istniejących tam miejsc postojowych Nadleśnictwo zgłasza zastrzeżenia. Dlatego w trybie ZRID chcemy opracować dokumentację, która umożliwi budowę prostopadłych miejsc do parkowania na odcinku 80-100 m od ulicy Łukasińskiego w głąb – tłumaczył prezydent. – Jest to jeden z niewielu kościołów w Otwocku, który nie ma miejsc parkingowych. Dlatego wyznaczymy takie miejsca i uregulujemy te, które są w pobliżu – dodał.

Dodatkowe 50 tys. zł radni zdecydowali się przeznaczyć na projekty przebudowy dróg w obrębie targowiska. Za bazarem od strony zabudowy kontenerowej mają tam powstać miejsca postojowe.

– Są to tereny prywatne. Projekt ZRID pozwoli na zaadaptowanie tego obszaru dla potrzeb ciągów komunikacyjnych i miejsc parkingowych, które się tam bardzo przydadzą – tłumaczył prezydent Margielski.

Oprócz projektów parkingów miasto wykona także projekty odwodnień na drogach gminnych. Stało się to szczególnie pilne po ostatnich gwałtownych opadach deszczu. Rada miasta przeznaczyła na ten cel prawie 32 tys. zł. Prezydent zaznaczył, że sprawa odwodnienia powinna być sfinalizowana w najbliższych miesiącach. – Gdy będziemy już dysponować dokumentacją, przystąpimy do likwidacji rozlewisk i największych kałuż w Otwocku. Jeżeli nie zaprojektujemy przewymiarowanych urządzeń odwadniających dostosowanych do opadu 10-letniego dla danej zlewni, to zawsze po intensywnych burzach będą zalewane newralgiczne miejsca w Otwocku. Przykład takiego przeprojektowanego odwodnienia mamy przy Galerii Kupiecka. Tam problemu wody nie ma. Tak samo będzie w innych miejscach, musimy tylko przygotować stosowną dokumentację – podkreśla prezydent. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.