[AKTUALIZACJA] Zaginął 64-latek. Trwa akcja poszukiwawcza z udziałem śmigłowca

[AKTUALIZACJA, 9 LICPA, GODZ. 22.30] 

64-letni mieszkaniec Otwocka, który w środę (8 lipca) wyszedł z domu zabierając rower i ślad po nim zaginął, odnalazł się. Jest cały i zdrowy. Poszukiwania Ryszarda Chodyra od wczorajszego wieczoru prowadziła rodzina, policja, straż pożarna oraz policyjny śmigłowiec blackhawk. – Wujek odnalazł się dziś wieczorem ok. godz. 19. Dziękuję wszystkim, którzy nam pomogli w poszukiwaniach – poinformował „Linię” pan Przemysław, krewny 64-latka. Mężczyzna został odnaleziony w Warszawie. Informację tę potwierdził nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku. – Poszukiwania zakończone. Zaginiony odnalazł się cały i zdrowy na terenie Warszawy – mówi nadkom. Niezdropa. Mężczyznę znaleźli policjanci ze stolicy. 

***

Wczoraj rano, 8 lipca, Ryszard Chodyra wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. 64-letni mieszkaniec Otwocka był widziany po raz ostatni w środę w Józefowie. Mężczyzna choruje na alzheimera.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

–  Wujek miał swoje trasy ze Świdra do Józefowa, ale zawsze wracał do domu. Zdarzało mu się spóźnić, jak jechał do sklepu, ale do południa był już w domu – opowiada pan Przemysław. W środę, 8 lipca stało się jednak inaczej. 64-letni Ryszard Chodyra wyjechał rowerem z domu wcześnie rano i zniknął. Rodzina nie ma z nim od tego czasu kontaktu. – Wujek ma problemy z pamięcią. Albo się zgubił, albo coś mu się stało, niewykluczone, że mógł zostać przez kogoś zaatakowany. Ma telefon komórkowy, ale z nieaktywnym numerem, policja próbowała go namierzyć, ale bez skutku – dodaje pan Przemysław. 

Poszukiwany mężczyzna ostatni raz był widziany wczoraj około godz. 10 na ul. Wyszyńskiego w Józefowie, potem ślad się urywa. – Liczy się każda godzina. Nie wiemy, co tak naprawdę się stało, dlatego każda informacja jest cenna. Jeśli ktoś rozpoznaje wujka i go widział, prosimy o kontakt pod numerem tel. 508 582 662 – mówi nasz rozmówca.

Wczoraj wieczorem rodzina zawiadomiła policję o zaginięciu 64-latka. 

– Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy zajmują się tą sprawą. Już wczoraj rozpoczęli działania poszukiwawcze wspólnie ze strażą pożarną. Dziś trwa kolejny dzień policyjnych poszukiwań z wykorzystaniem black hawka, dzięki któremu można było sprawdzić tereny trudno dostępne. Niestety do tej pory mężczyzny nie odnaleziono. Działania poszukiwawcze i penetracyjne będą kontynuowane – mówi w rozmowie z „Linią” nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku. 

Mężczyzna w dniu zaginięcia był ubrany w szarą koszulkę z długim rękawem i granatowe, materiałowe spodnie. Poruszał się szosowym rowerem z cienką, zieloną ramą, szeroką kierownicą i z czarnym koszykiem z tyłu.

Osoby, które widziały zaginionego mężczyznę, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku pod numerem telefonu: 47 24 19 00 lub 47 724 12 13. Można też dzwonić pod numer alarmowy 112. 

Rysopis zaginionego:

  • 175 cm wzrostu,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy lekko siwe,
  • delikatny zarost.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.