Robił broń w domowym warsztacie

Ten 53-letni mieszkaniec Karczewa to prawdziwa złota rączka! Potrafi nie tylko naprawić zepsute sprzęty, lecz także zrobić amunicję i przerobić zwykły pistolet na ostrą broń. W jego warsztacie w garażu policjanci znaleźli kilka pistoletów, materiały do produkcji broni ostrej, a także ponad 200 sztuk różnego rodzaju amunicji!

MATEUSZ JAKUBIEC

Pasja do majsterkowania czasem może prowadzić wprost do aresztu. Tak było w przypadku 53-letniego mieszkańca gminy Karczew. W toku wyjaśniania różnych przestępstw jeden z tropów doprowadził policjantów na jego posesję. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może mieć związek z nielegalną produkcją broni i amunicji.

Doświadczeni policjanci nie mylili się. Weszli na posesję razem z policyjnym psem, który zaprowadził ich do warsztatu w garażu.

– Zabezpieczono ponad 200 sztuk różnego rodzaju amunicji do broni palnej oraz kilka sztuk broni krótkiej, w tym pistolet, który prawdopodobnie został przerobiony na broń ostrą – informuje nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

I dodaje, że zabezpieczono również przerobiony tłumik oraz inne przedmioty, które mogły wskazywać na nielegalny proceder. Wiele wskazuje na to, że 53-letni mieszkaniec Karczewa od dłuższego czasu zajmował się wyrabianiem i przerabianiem broni. W warsztacie miał wiele narzędzi, które są wykorzystywane przez zawodowych rusznikarzy.

Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzuty karne. 53-latek odpowie za nielegalne wyrabianie broni palnej i posiadanie amunicji bez zezwolenia, za co grozi nawet 10 lat więzienia. Aby uniknąć surowej kary, mężczyzna przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał karze. Policjanci sprawdzają, czy jego nielegalna działalność mogła być związana ze światkiem przestępczym.

6 komentarzy do “Robił broń w domowym warsztacie

 • 14 lipca 2020 o 15:41
  Permalink

  Znaczy się co? Przekuwał pistolety na noże? xD

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2020 o 16:00
  Permalink

  Mało nie pękłem ze śmiechu.. „przerobić zwykły pistolet na ostrą broń” ???!!! Autor nie ma bladego pojęcia o czym pisze.

  Odpowiedz
 • 14 lipca 2020 o 17:07
  Permalink

  Zwykły pistolet na ostrą broń? To co, on te pistolety ostrzy? 😂😂😂

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2020 o 10:07
  Permalink

  Czym się różni broń zwykła od ostrej . dodawał bagnety ? Mati jesteś geniuszem.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.