Atak zboczeńca w lesie

Zwyrodnialec zaatakował młodą kobietę w środku dnia na ul. Narutowicza między SP nr 2 a przejazdem kolejowym w Śródborowie. Pasażerowie przejeżdżającego tamtędy autobusu widzieli, jak mężczyzna za włosy wciąga kobietę do lasu. Zadzwonili na policję. Dzięki szybkiej reakcji pasażerów jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać sprawcę. 49-latek trafił do aresztu tymczasowego.

MATEUSZ JAKUBIEC

fot. KPP Otwock

W poniedziałek, 6 lipca około godz. 14 pasażerowie jadący autobusem przez Śródborów widzieli, jak mężczyzna szarpie i siłą wciąga do lasu młodą kobietę. „Około godz. 13.45 pasażerowie zauważyli, jak jakiś dziad za włosy i kark wciągał do lasu kobietę” – napisał w mediach społecznościowych zaniepokojony pan Jacek. I podkreślił, że osoby jadące autobusem od razu zareagowały, zaalarmowały kierowcę i poprosiły, aby się zatrzymał, ale ten odmówił. „Pasażerowie nie zwlekali i od razu powiadomili policję” – zapewniał pan Jacek w poście, który był szeroko komentowany przez internautów.

Dzięki błyskawicznej reakcji ludzi policja równie szybko złapała sprawcę napaści. – Jeszcze tego samego dnia w okolicy miejsca zdarzenia zatrzymano 49-letniego mieszkańca powiatu otwockiego podejrzanego m.in. o dokonanie rozboju – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Sprawą zajął się prokurator.

Okazało się, że 49-letni mężczyzna zaatakował 26-letnią kobietę na tle seksualnym. Był bardzo brutalny. Sterroryzował ofiarę nożem, wciągnął do lasu i próbował zgwałcić. Jednak kobieta stawiała opór i walczyła z napastnikiem…

Dzięki temu, że pasażerowie szybko powiadomili policję, funkcjonariuszom udało się zatrzymać sprawcę. – Podejrzany mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Otwocku zarzut usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonej do obcowania płciowego oraz dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża. Mężczyzna ukradł kobiecie niewielką kwotę pieniędzy – wyjaśnia prokurator Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. – Do gwałtu nie doszło z uwagi na obronną postawę pokrzywdzonej kobiety – podkreśla prokurator. I dodaje, że 49-letniemu mężczyźnie grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sprawca brutalnej napaści trafił do tymczasowego aresztu, gdzie poczeka na proces.

Śledczy uspokajają okolicznych mieszkańców, radzą jednak zachować czujność. – W ostatnich latach w Śródborowie nie było rozbojów. Jednak nigdy nie wiadomo, gdzie zaatakuje przestępca. Dlatego postawa pasażerów, którzy od razu powiadomili o zdarzeniu policję, jest godna pochwały. Dzięki ich reakcji policjanci mogli błyskawicznie interweniować, co przyczyniło się do tego, że sprawca napaści został zatrzymany i osadzony w areszcie – podkreślają śledczy. I apelują o wyrozumiałość w stosunku do kierowcy, który mimo próśb pasażerów nie zatrzymał autobusu. – W pewnych sytuacjach lepiej powiadomić policję, która we właściwy sposób zainterweniuje, niż samemu podejmować działania. Nigdy nie wiadomo, czy sytuacja nie wymknie się spod kontroli i nie dojdzie np. do samosądu lub kolejnego ataku ze strony napastnika – przekonują.

Policjanci apelują, by w okresie letnim, gdy dochodzi do większej liczby napaści i rozbojów, także na tle seksualnym, nie chodzić samemu po obrzeżach miast czy wsi, zwłaszcza po okolicach zalesionych.

5 komentarzy do “Atak zboczeńca w lesie

 • 16 lipca 2020 o 07:07
  Permalink

  A jeżeli chodzić (po obrzeżach i lasach) to tylko w maseczce i odkażać co 5 minut ręce

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2020 o 10:49
  Permalink

  Jak można mówić, że lepiej poczekać na policję? Lepiej poświęcić dziewczynę?

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2020 o 22:30
  Permalink

  A, co z kierowcà? Nie powinna sie nim zajac prokuratura?

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2020 o 23:31
  Permalink

  BRAWO, reakcja Ludzi przynajmniej raz niepodobna do….. mieszkanców Otwocka (bo normalnie to totalne, 'ruskie’ otepienie).

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.