Sierpień nie będzie nudny

Centrum Kultury i Sportu w Karczewie przedstawiło już swoje propozycje dla mieszkańców na sierpień. Choć władze gminy nie planują imprez masowych, kilka cyklicznych wydarzeń z pewnością się odbędzie.

 SYLWIA WYSOCKA

tego lata znów odbędą się w Karczewie ciekawe inscenizacje historyczne

W czerwcu burmistrz Michał Rudzki ogłosił, że w tym roku z powodu epidemii koronawirusa imprezy masowe zostały odwołane. Informując o tej decyzji, zapowiadał, że podczas wakacji są planowane wydarzenia o mniejszej skali, a mieszkańcy latem nudzić się nie będą. We wtorek, 30 czerwca na posiedzeniu komisji oświaty, kultury i sportu p.o. dyrektora karczewskiego CKIS-u Marta Winiarek uchyliła rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o konkretne plany dotyczące najbliższych tygodni. O kilku inicjatywach, m.in. lipcowych półkoloniach i otwarciu kina letniego, pisaliśmy już na łamach „Linii”, ale CKiS ma już opracowany program do końca wakacji.

– W tym roku organizujemy zajęcia sportowe, m.in. fitness i Wakacyjną Ligę Siatkówki, która ma na celu zintegrowanie mieszkańców gminy – informuje Marta Winiarek. – Kolejne odsłony tego turnieju odbędą się na terenach poszczególnych sołectw. Rywalizacja potrwa przez cztery wakacyjne niedziele – dwie w lipcu i dwie w sierpniu – dodaje.

W sierpniu CKiS planuje także prowadzenie wakacyjnych zajęć dla dzieci. Nie będą to jednak tak jak w lipcu odpłatne półkolonie, ale dwutygodniowe bezpłatne zajęcia realizowane przez pierwszy tydzień w siedzibie dawnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Widok, a przez drugi w hali dawnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bohaterów Westerplatte 55. Przez cztery godziny dziennie dzieci będą mogły brać udział w różnych grach, zabawach i aktywnościach organizowanych przez instruktorów z CKiS-u.

Sierpień to także czas na wydarzenia o charakterze patriotycznym. Dla uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia CKiS planuje organizację biegu ulicznego, a w godzinę W we współpracy z klasą mundurową – uroczystości przy pomniku Orła Białego. Dzień później na rynku Zygmunta Starego odbędzie się wspólne śpiewanie „(Nie)zakazanych piosenek”. Z kolei z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 14 sierpnia planowane są okolicznościowy koncert z prezentacjami o charakterze historycznym oraz specjalna inscenizacja, która powstanie we współpracy z grupą teatralną działającą przy ośrodku kultury.

Drugi miesiąc wakacji nad Moczydłem upłynie pod znakiem zapoczątkowanych w ubiegłe lato potańcówek. W tym roku impreza odbędzie się jednak tylko dwa razy. –Myślę, że mieszkańcy i tak będą zainteresowani tą ofertą, ponieważ większe imprezy, któremają charakter masowy, w tym roku się nie odbędą. Te proponowane przez nas nie generują dużych kosztów, a cieszą się zainteresowaniem – podkreśla dyrektor Winiarek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.