Kosztowne projekty remontu ratusza

W Otwocku trudno będzie rozstrzygnąć kolejny przetarg. Tym razem chodzi o projekt renowacji i modernizacji budynku A urzędu miasta. Wszystkie oferty co najmniej dwukrotnie przewyższają zaplanowaną kwotę.

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec czerwca Otwock ogłosił przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej renowacji, rewaloryzacji i modernizacji ratusza miejskiego, czyli wpisanego do rejestru zabytków budynku A urzędu miasta. Projekt miał uwzględniać dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych, wyposażenie go w windę i węzeł sanitarny na każdej kondygnacji. Chodzi o wykonanie kompletnego projektu budowlanego wraz z niezbędnymi przyłączami i zagospodarowaniem terenu, ostatecznym pozwoleniem na budowę oraz projekty wykonawcze ze wszystkimi uzgodnieniami, opiniami i kosztorysami. Na wykonanie tej dokumentacji przewidziano 120 dni.

10 lipca okazało się, że zgłosiło się sześć firm. Jednak oferty znacznie przewyższają kwotę 70 tys. zł, którą na sfinansowanie projektu przeznaczyło miasto. Najbliższa tej kwoty jest oferta firmy „Dakuzo” Dagmara Pawlak z ceną 147 tys. 292 zł, pozostałe przekraczają 200 tys. zł.

– Trwa analiza ofert, ale już teraz można stwierdzić, że nasze założenia finansowe były niższe od propozycji, które wpłynęły do urzędu. Zwrócimy się do rady miasta z prośbą o przesunięcie środków na wykonanie tego zadania, tj. stworzenie pełnej dokumentacji projektowej wraz z ekspertyzami i uzgodnieniami konserwatora zabytków. Ta dokumentacja pozwoli ubiegać się o środki zewnętrzne na modernizację, przebudowę i dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych – mówi „Linii” Kamil Mazek, zastępca naczelnika wydziału inwestycji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.