Samochód wbił się w dom

Chwile grozy przeżyła starsza pani, w której dom wjechało rozpędzone auto. Kobieta była w pokoju, gdy usłyszała hałas trzaskającego ogrodzenia posesji, a po chwili w ścianę z hukiem uderzył samochód, aż cały budynek zatrząsł się w posadach!

MATEUSZ JAKUBIEC

Tego dnia 76-letnia kobieta nigdy nie zapomni. W sobotę po południu odpoczywała w pokoju, który znajduje się od strony ul. Narutowicza w Otwocku. Około godz. 16 przed domem rozległ się przeraźliwy huk. Pędzący samochód wypadł z jezdni, dosłownie przetoczył się po ogrodzeniu posesji i z impetem uderzył w ścianę jej domu… Na miejscu interweniowały policja i straż pożarna.

– Na szczęście 76-letniej kobiecie nic się nie stało, ale budynek został poważnie uszkodzony – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Okazało się, że sprawcą tego nieszczęścia jest młody pirat drogowy z gm. Wiązowna. Jechał autem, które od ponad roku nie posiada ważnych badań technicznych, a do tego nie miał prawa jazdy.

– Osobowym autem marki Alfa Romeo kierował 20-letni mężczyzna. Bez uprawnień jechał samochodem, który nie został dopuszczony do ruchu. Jak ustalili policjanci, młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem prawdopodobnie dlatego, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – mówi nadkom. Niezdropa.

20-latek został przebadany alkomatem i narkotestem. – Mężczyzna był trzeźwy i nie znajdował się pod wpływem narkotyków, ale jego brawura na drodze doprowadziła do nieszczęścia. Został ukarany trzema mandatami, m.in. za spowodowanie kolizji, na łączną kwotę 1 tys. 250 zł – informuje nadkom. Niezdropa.

Po tym, co się stało, okoliczni mieszkańcy nie czują się bezpiecznie, bo jak sami podkreślają, kierowcy pędzą ul. Narutowicza jak wariaci. Sprawą zainteresowały się władze Otwocka i powiatu otwockiego, a także podinsp. Przemysław Dębiński, powiatowy komendant KPP.

Podczas spotkania mieszkańców, samorządowców i policji ustalono m.in. to, że funkcjonariusze z drogówki będą znacznie częściej niż dotychczas patrolować ul. Narutowicza, w tym również nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami.

3 komentarze do “Samochód wbił się w dom

 • 23 lipca 2020 o 14:03
  Permalink

  może w końcu jakiś fotoradar tutaj stanie, (najlepiej dwa i do tego na Karczewskiej, Batorego, Kraszewskiego też)
  I niech nikt nie ściemnia że to dla ratowania budżetu, bez piratów na drogach nie byłoby mandatów, czego sobie wszyscy życzmy

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2020 o 17:27
  Permalink

  piękna Alfa Romeo, cudowna skórzana tapicerka, tylko chyba ktoś Pana kierowcę „pokarał” i połamał mu lusterka, bo kolor jakiś taki inny mocno niż karoseria, widać nie tylko z jazdą, pewnie i z parkowaniem było beztrosko…

  Odpowiedz
  • 24 lipca 2020 o 07:09
   Permalink

   ” a także podinsp. Przemysław Dębiński, powiatowy komendant KPP.”

   Tak się zastanawiam czy w Komendzie Powiatowej Policji (KPP) może być komendant policji inny niż powiatowy??

   Nie żebym się czepiał ale top takie masło maślane.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.