Czekamy na stylowe lampy

Pas drogowy w ul. Powstańców Warszawy w centrum Otwocka został przebudowany. Zrobiono nowe chodniki, miejsca postojowe i podświetlony pas zieleni. Brakuje tylko stylowych lamp ulicznych…

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Widok kabli wystających spod donic ustawionych między posadzonymi drzewami na ul. Powstańców Warszawy może dziwić nie tylko kierowców, którzy podczas parkowania muszą na nie uważać. Jak sprawdziliśmy w urzędzie miasta, pozostawienie ich tam nie jest przypadkowe, bo linia oświetlenia ulicznego ma jeszcze zostać przebudowana.

Po obu stronach ul. Powstańców Warszawy staną stylizowane lampy. Kable poprowadzono pod ziemią z myślą o tym, by nie szpeciły przestrzeni w centrum miasta. Na razie zostały one zakryte prowizorycznie donicami z kwiatami, żeby nie trzeba było rozbierać nowego chodnika. Obecnie prowadzone są prace projektowe w związku z okablowaniem ulicznym.

Będą też zlikwidowane kable wiszące wzdłuż ul. Andriollego od strony tzw. małpiego gaju. Prace mają zostać wykonane jesienią (wrzesień-październik).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.