Skromnie, ale uroczyście

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne świętowanie miało inny charakter niż dotychczas. We wtorek, 21 lipca w Komisariacie Policji w Józefowie odbyły się skromne, ale uroczyste obchody Święta Policji. W tym roku funkcjonariusze świętowali 101. rocznicę powołania policji. Podczas uroczystości 58 policjantów z KPP w Otwocku otrzymało awans na wyższe stopnie, a kilkudziesięciu innych wyróżniono i nagrodzono.

AGNIESZKA JASKULSKA

W tym roku obchody Święta Policji były inne niż w poprzednich latach. W uroczystościach wzięło udział niewielu gości, wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządów, otwockiej prokuratury, Stołecznej Komendy Policji i KPP w Otwocku.

Podinspektor Przemysław Dębiński, p.o. powiatowego komendanta KPP, zapewnił o gotowości do walki z przestępczością i podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w pracę na rzecz bezpieczeństwa.
– Policjanci swoją solidną służbą, pełnioną każdego dnia z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem, w pełni zasłużyli na awanse, nagrody i wyróżnienia – podkreślał podczas uroczystości podinsp. Przemysław Dębiński.

Akty mianowania i listy gratulacyjne odebrała tylko część policjantów. Jednak liczba awansowanych i wyróżnionych za osiągnięcia funkcjonariuszy była znacznie większa niż liczba policjantów uczestniczących w obchodach swojego święta. Na wyższe stopnie awansowało łącznie 58 stróżów prawa (w tym 22 aspirantów, 33 podoficerów i trzech policjantów szeregowych). Komendant stołeczny policji przyznał nagrody motywacyjne ośmiu policjantom, a na wyższe stanowiska służbowe awansował 13 funkcjonariuszy.

Natomiast powiatowy komendant KPP w Otwocku wyróżnił nagrodami motywacyjnymi 75 policjantów. Lokalne samorządy nagrodziły zaś 43 policjantów (władze powiatowe 12 policjantów, Józefów 15 funkcjonariuszy, a Karczew 16 mundurowych). Powiatowy komendant podinsp. Przemysław Dębiński podziękował samorządom, zwłaszcza starostwu powiatowemu i miastu Otwock, za współpracę, m.in. za przychylność w stosunku do rozbudowy budynku komendy policji w Otwocku.

– Koncepcja jest już w fazie realizacji. To dzięki wsparciu starostwa i władz Otwocka powstaje dokumentacja projektowa. Miejmy nadzieję, że niedługo rozpoczniemy budowę nowej siedziby otwockiej policji – podkreśla powiatowy komendant podinsp. Dębiński.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.