W końcu zapłacisz za parking

Tym razem strefa płatnego parkowania w centrum Otwocka ma zacząć działać od 3 sierpnia. Kierowcy zostawiający auta na wyznaczonych miejscach dłużej niż na 45 minut będą musieli zapłacić za postój

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Urząd miasta zapewnia, że tym razem uruchomienie strefy płatnego parkowania odbędzie się bez przeszkód. Przypomnijmy, że pięć parkomatów zostało zamontowanych przy parkingach w centrum Otwocka już pod koniec marca. Termin ich uruchomienia był już dwukrotnie przesuwany. Za pierwszym razem było to wymuszone pandemią koronawirusa. Potem miały one zacząć działać od początku wakacji (22 czerwca), ale tak się nie stało z powodu problemów technicznych i opóźnień w wykonaniu niezbędnych prac przez firmy współpracujące w tym zakresie z miastem.

–Mamy zapewnienie, że strefa płatnego parkowania zostanie uruchomiona w poniedziałek, 3 sierpnia – mówi Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta. Zostanie nią objętych ok. 100 miejsc parkingowych przy ulicach: Staszica, Kupieckiej, Pod Zegarem, Powstańców Warszawy i Andriollego. Pierwsze 45 minut parkowania będzie bezpłatne. Auto w tych miejscach zaparkujemy za darmo również w soboty, niedziele i święta.

Za pierwszą godzinę parkowania (po upływie bezpłatnych 45minut) zapłacimy 2,50 zł, za drugą 3 zł, za trzecią 3,50 zł, a za każdą kolejną 2,50 zł. Opłaty będą pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Parkomat przyjmuje monety o nominałach: 1, 2 i 5 zł, a także 10, 20 i 50 gr. Można będzie skorzystać również z elektronicznych form płatności. Z opłat zwolnieni są kierowcy samochodów elektrycznych.

Kontrolą biletów i kwestią uiszczania opłat będą zajmować się pracownicy wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta. Nieopłacony postój lub pozostawienie auta na czas dłuższy, niż wynika to z wykupionego biletu, będzie skutkować naliczeniem opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł. Na jej uiszczenie będzie siedem dni. W przypadku, gdy opłata zostanie wniesiona w terminie do dwóch dni roboczych od czasu wystawienia wezwania do zapłaty, jej wysokość zmniejszy się do 30 zł. Zawiadomienie o konieczności uiszczenia dodatkowej opłaty zostanie umieszczone na przedniej szybie pojazdu. Pieniądze z opłat zostaną przeznaczone na remonty i budowę dróg w Otwocku.

Wprowadzenie strefy płatnego parkowania w centrum miasta ma ułatwić dostęp do zlokalizowanych tam miejsc postojowych. Obecnie jest z tym problem, na co skarżą się mieszkańcy. Nie mogą zostawić samochodu, by załatwić sprawy w centrum czy zrobić zakupy, ponieważ miejsca parkingowe są zajęte przez auta, które stoją tam cały dzień.

One thought on “W końcu zapłacisz za parking

  • 3 sierpnia 2020 o 12:23
    Permalink

    50 zł opłaty dodatkowej to trochę mało, nikt się nie przejmie
    może od razu wzorem Warszawy 250 zł (albo więcej – kradzież trzeba tępić)

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.