Przedszkole i żłobek w duchu pozytywnej dyscypliny

Chcesz, aby twoje dziecko już od najmłodszych lat było bardziej samodzielne, znało swoją wartość, umiało komunikować się z otoczeniem, potrafiło wyrażać uczucia i jednocześnie osiągało bardzo dobre wyniki w nauce? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z ofertą przedszkola i żłobka Myszka Mepi. To wyjątkowe miejsce, w którym kształtuje się u dzieci przydatne umiejętności życiowe i społeczne z wykorzystaniem metod pozytywnej dyscypliny

Każdy rodzic chce wychować swoją pociechę na mądrego, pewnego siebie, odpowiedzialnego, wrażliwego i szczęśliwego dorosłego człowieka, który będzie sobie radził z codziennymi trudnościami. W osiągnięciu tych celów może pomóc pozytywna dyscyplina.

– To filozofia, którą stosujemy w naszym przedszkolu i żłobku Myszka Mepi. Placówka działa już od dziewięciu lat przy ul. Wielostronnej 21 w Radości. Wszyscy nasi nauczyciele ukończyli kurs pozytywnej dyscypliny –mówi pani Monika, współwłaścicielka przedszkola.

Pozytywna dyscyplina zakłada odejście od tradycyjnego myślenia o dyscyplinie w kategorii kar i nagród. To metoda edukacji, wychowania i obserwowania dziecka, aby jak najlepiej je zrozumieć. Pokazuje, że dziecko to mały człowiek, który ma swoje potrzeby, a odpowiednia komunikacja, zasady, świadomość emocjonalna są kluczem do jego motywacji.

– Podchodzimy do dzieci z szacunkiem, ale jesteśmy przy tym wymagający. Pozwalamy im odkrywać siebie. Bierzemy pod uwagę to, co myśli, czuje i czego uczy się dziecko, jakie podejmuje decyzje o sobie i swoim świecie. Dajemy mu też prawo wyboru z pewnymi ograniczeniami, nie narzucając gotowych rozwiązań. Uczymy szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy, umiejętności bycia pożytecznym–wyjaśnia pani Monika z placówki Myszka Mepi.

– Jeśli dojdzie w grupie do kłótni, nie rozwiązujemy problemu, ale zachęcamy do tego dzieci, dając im takie narzędzia, żeby same doszły do tego, jak mogą to zrobić. Dużą wagę przykładamy do pracy nad emocjami dzieci, pomagamy im je odkrywać, a dzieci je opisują–dodaje nauczycielka.

Zarówno w żłobku, jak i w przedszkolu organizowanych jest wiele zajęć zewnętrznych i warsztatów, dzięki którym dzieci stają się otwarte na świat, poszerzają swoje horyzonty i poznają różnych ludzi – od pszczelarza po sternika. Raz w miesiącu organizowane są „piżamowe piątki”, w ramach których rodzice mają możliwość pozostawienia dziecka na noc w przedszkolu. W tym czasie my zapewniamy mu wiele atrakcji, fachową opiekę i dwa posiłki (kolację i śniadanie), a rodzice mają czas dla siebie.

–W grupach żłobkowych stawiamy przede wszystkim na to, żeby dzieci czuły się bezpiecznie i jak w domu, uczymy ich też samodzielności –mówi pani Monika.

Dzieci w wieku od pierwszego roku życia do trzech lat można jeszcze zapisać do żłobka Myszka Mepi, dla starszych wciąż są wolne miejsca w przedszkolu. Placówka jest otwarta w godzinach 6.45-18.45. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 607 070 514  

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.