Będzie weryfikacja oddawanych odpadów

Uwaga mieszkańcy! Od sierpnia na pojemnikach i workach z niewłaściwie posegregowanymi odpadami firma Lekaro umieści specjalne naklejki. Właścicielom nieruchomości mogą być naliczane kary w wysokości nawet 100 zł za osobę miesięcznie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zgodnie z prawem obowiązek segregacji odpadów komunalnych dotyczy wszystkich mieszkańców i od sierpnia w Józefowie będzie podlegał weryfikacji.

W przypadku gdy firma odbierająca i transportująca od mieszkańców odpady stwierdzi, że w workach czy pojemnikach znajdują się śmieci zmieszane, poinformuje o tym właściciela nieruchomości. Niepoprawnie posegregowane odpady nie zostaną odebrane, a na pojemnikach i workach pracownicy firmy umieszczą specjalne naklejki. W takim przypadku śmieci zostaną odebrane z posesji jako zmieszane, ale dopiero w kolejnym terminie wynikającym z harmonogramu.

O braku lub niewłaściwej segregacji firma poinformuje również urząd miasta, który na tej podstawie będzie miał możliwość wszczęcia procedury naliczenia właścicielowi nieruchomości wyższej opłaty. Zgodnie z przyjętą pod koniec maja uchwałą wynosi ona 100 zł od osoby za miesiąc. Urząd miasta wyjaśnia, że wprowadzone rozwiązanie wynika z obowiązującego prawa, i ma nadzieję, że przyczyni się ono do dokładniejszej i poprawnej segregacji odpadów.

Zgodnie z ogłoszeniem na udzielenie zamówienia na odbiór i transport odpadów od mieszkańców Józefowa tę usługę nadal będzie wykonywać firma Lekaro, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu i go wygrała. Umowa będzie obowiązywać przez 12 miesięcy. Wartość zamówienia to 5 mln 415 tys. 422 zł. 

2 komentarze do “Będzie weryfikacja oddawanych odpadów

 • 5 sierpnia 2020 o 09:00
  Permalink

  Lekaro to niech się zajmie uporządkowaniem spraw wobec mieszkańców oraz korzystania ze środowiska w miejscu wykonywania swojej działalności a nie będzie wymyślać kary (chciwość nie zna granic???). Jeszcze będą twierdzić że smród jest przez nie posegregowane odpady w gospodarstwach domowych które do nich są oddawane i nie poprawne w odpowiednim czasie sortowane. Uczestniczyłem w edukacji ekologicznej dla mazurskiego związku gmin gdzie we współpracy z 12 gminami powstała instalacja pośród jezior http://zuokspytkowo.pl/ i nikomu nic nie przeszkadza. prowadzenie działalności nawet uciążliwej dla otoczenia można prowadzić po ludzku jak widać.

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2020 o 11:16
  Permalink

  Nie zostaną odebrane, to mieszkańcy wywiozą do lasu śmieci…, bo nie będą czekać na kolejny odbiór wraz ze zmieszanymi.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.