Będzie weryfikacja oddawanych odpadów

Uwaga mieszkańcy! Od sierpnia na pojemnikach i workach z niewłaściwie posegregowanymi odpadami firma Lekaro umieści specjalne naklejki. Właścicielom nieruchomości mogą być naliczane kary w wysokości nawet 100 zł za osobę miesięcznie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zgodnie z prawem obowiązek segregacji odpadów komunalnych dotyczy wszystkich mieszkańców i od sierpnia w Józefowie będzie podlegał weryfikacji.

W przypadku gdy firma odbierająca i transportująca od mieszkańców odpady stwierdzi, że w workach czy pojemnikach znajdują się śmieci zmieszane, poinformuje o tym właściciela nieruchomości. Niepoprawnie posegregowane odpady nie zostaną odebrane, a na pojemnikach i workach pracownicy firmy umieszczą specjalne naklejki. W takim przypadku śmieci zostaną odebrane z posesji jako zmieszane, ale dopiero w kolejnym terminie wynikającym z harmonogramu.

O braku lub niewłaściwej segregacji firma poinformuje również urząd miasta, który na tej podstawie będzie miał możliwość wszczęcia procedury naliczenia właścicielowi nieruchomości wyższej opłaty. Zgodnie z przyjętą pod koniec maja uchwałą wynosi ona 100 zł od osoby za miesiąc. Urząd miasta wyjaśnia, że wprowadzone rozwiązanie wynika z obowiązującego prawa, i ma nadzieję, że przyczyni się ono do dokładniejszej i poprawnej segregacji odpadów.

Zgodnie z ogłoszeniem na udzielenie zamówienia na odbiór i transport odpadów od mieszkańców Józefowa tę usługę nadal będzie wykonywać firma Lekaro, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu i go wygrała. Umowa będzie obowiązywać przez 12 miesięcy. Wartość zamówienia to 5 mln 415 tys. 422 zł. 

2 myśli na temat “Będzie weryfikacja oddawanych odpadów

 • 5 sierpnia 2020 o 09:00
  Permalink

  Lekaro to niech się zajmie uporządkowaniem spraw wobec mieszkańców oraz korzystania ze środowiska w miejscu wykonywania swojej działalności a nie będzie wymyślać kary (chciwość nie zna granic???). Jeszcze będą twierdzić że smród jest przez nie posegregowane odpady w gospodarstwach domowych które do nich są oddawane i nie poprawne w odpowiednim czasie sortowane. Uczestniczyłem w edukacji ekologicznej dla mazurskiego związku gmin gdzie we współpracy z 12 gminami powstała instalacja pośród jezior http://zuokspytkowo.pl/ i nikomu nic nie przeszkadza. prowadzenie działalności nawet uciążliwej dla otoczenia można prowadzić po ludzku jak widać.

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2020 o 11:16
  Permalink

  Nie zostaną odebrane, to mieszkańcy wywiozą do lasu śmieci…, bo nie będą czekać na kolejny odbiór wraz ze zmieszanymi.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.