Konkursy na dyrektorów szkół

Choć w czasie pandemii koronawirusa władze Otwocka nie skłaniały się do ogłaszania konkursów na dyrektorów miejskich placówek oświatowych, obecnie w ten sposób szukają dwóch osób, które pokierują szkołami. 15 lipca ogłoszono konkursy na stanowiska dyrektorów SP nr 3 i SP nr 7.

SYLWIA WYSOCKA

Początkowo koronawirus i związane z nim ograniczenie kontaktów społecznych powodowały, że zgodnie z zaleceniami ministra edukacji samorządy nie ogłaszały konkursów na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych. Obecnie jest to już możliwe i skorzystały z tego władze Otwocka. 15 lipca wiceprezydent Sławomir Sierański wydał dwa zarządzenia o ogłoszeniu konkursów na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 im. Batalionu „Zośka” z Oddziałami Integracyjnymi oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Morusa. Kandydaci na dyrektora „Siódemki” muszą złożyć wymagane dokumenty w siedzibie Oświaty Miejskiej w Otwocku przy ul. Lennona 4 do 4 sierpnia. Osoby kandydujące na stanowisko dyrektora „Trójki” mają na to czas do 4 września.

Obecnie w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie wcześniejsza dyrektor została odwołana ze stanowiska, do czasu powołania jej następcy obowiązki dyrektora powierzono dotychczasowemu zastępcy Monice Podniesińskiej. W Szkole Podstawowej nr 7 funkcję tę pełni Agnieszka Adamowicz.

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań i dokumentów dla kandydatów na nowych dyrektorów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Otwocku (bip.otwock.pl) w zakładce „Zarządzenia” oraz w BIP Oświaty Miejskiej (bip.oswiata-otwock.pl) w zakładce „Konkursy, oferty pracy”.

One dostały powierzenia:

Zarządzeniami wiceprezydenta Sławomira Sierańskiego funkcje
dyrektorów w ostatnim czasie (czerwiec-lipiec) powierzono także:

 • Elżbiecie Merk – p.o. dyrektora Przedszkola nr 17,
 • Małgorzacie Włodarczyk – p.o. dyrektora Przedszkola nr 18,
 • Joannie Tarnowskiej – p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczakowskiej,
 • przedłużono powierzenie stanowiska Dorocie Rejek, dyrektor SP nr 1
  im. W. Reymonta,
 • przedłużono pełnienie obowiązków dyrektora Przedszkola nr 20
  Monice Krawczyk.

One thought on “Konkursy na dyrektorów szkół

 • 5 sierpnia 2020 o 20:29
  Permalink

  Dobre… Dzisiaj info w prasie, a termin składania dokumentów do wczoraj.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.