W „Batorym” zamknięto chirurgię, ale otworzono oddział wewnętrzny

Personel medyczny ma ręce pełne pracy. Ledwo Powiatowe Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku zdążyło otworzyć oddział chorób wewnętrznych, a już musiało wstrzymać przyjęcia pacjentów na oddziale chirurgii. Wszystko w związku z dwoma pacjentami z koronawirusem. 

AGNIESZKA JASKULSKA

Pod koniec lipca “Linia” pierwsza informowała, że do “Batorego” przywieziono karetką pogotowia 84-letnią pacjentkę w stanie zagrożenia życia. – Musieliśmy wszcząć procedury, bo po wykonanym teście laboratoryjnym okazało się, że pacjentka zaraziła się koronawirusem – mówi w rozmowie z „Linią” Michał Mrówka, członek zarządu szpitala powiatowego. – W związku z tym oddział chorób wewnętrznych wstrzymał przyjęcia. Pacjenci i personel medyczny przeszli testy. Wszystkie wyniki były negatywne, a więc nikt nie zaraził się koronawirusem od 84-letniej pacjentki – wyjaśnia Mrówka. 

W czwartek, 6 sierpnia, oddział chorób wewnętrznych zaczął przyjmować pacjentów, ale inny trzeba było zamknąć, bo do szpitala trafił kolejny pacjent z koronawirusem. – W środę w poważnym stanie przewieziono do szpitala mężczyznę, który wymagał hospitalizacji. Po wykonaniu testów na obecność wirusa, po kilkunastu godzinach okazało się, że wynik był dodatni.  W związku z tym w czwartek oddział chirurgiczny wstrzymał przyjmowanie pacjentów aż do odwołania. Oddział wznowi pracę, gdy pacjenci i personel medyczny przejdą testy laboratoryjne. Jeśli wyniki będą ujemne, tak jak wcześniej na oddziale wewnętrznym, chirurgia zacznie przyjmowanie pacjentów w przyszłym tygodniu –  informuje Mrówka. 

Sanepid przypomina, aby pamiętać o higienie i częstym myciu rąk, zasłanianiu ust i nosa oraz stosowaniu się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa. W powiecie otwockim odnotowano kolejne przypadki koronawirusa. Obecnie zakażenie potwierdzono u 88 osób, z czego od początku epidemii dwie osoby zmarły, a 18 wymagało hospitalizacji. – W związku z koronawirusem hospitalizowanych było siedem osób, ale w piątek jedna osoba w dobry stanie zdrowia opuściła szpital  informuje otwocki sanepid.  

Dane w powiecie otwockim z 7.08.2020 r.

  • Liczba osób objętych kwarantanną domową: 466 (88 osób ostatniej doby).
  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie: 88 (2 osoby ostatniej doby).
  • Liczba osób objętych izolacją domową: 19.
  • Liczba ozdrowieńców: 60.
  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 19.
  • Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 2.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.