Angielski dla mam z bobasami

W ostatnim czasie na popularności zyskują miejsca przyjazne mamom z małymi dziećmi. Przybywa kawiarni, placów zabaw, czytelni w bibliotekach, a także seansów filmowych w kinach. Jednym z takich przyjaznych miejsc jest Szkoła Językowa POP-IN w Otwocku. O szczegółach tego projektu opowiada właścicielka, Adriana Jakubowska.

Skąd pomysł na zorganizowanie zajęć z języka angielskiego dla mam z bobasami?

W 2016 roku, dwa tygodnie po urodzeniu mojej córeczki Basi, kontynuowałam przygotowanie jednej z moich uczennic do egzaminu maturalnego. Był kwiecień, za oknem ciepło i słonecznie. Ola wykonywała zadania, ja jej pomagałam, odpytywałam, a w tym samym czasie mogłam trzymać na piersi moje maleństwo. Pomyślałam, że to cudowne móc realizować się jednocześnie jako mama, ale też nie tracić kontaktu ze sferą zawodową. Dzięki temu, że byłam w towarzystwie innej kobiety, czułam zrozumienie i nie miałam poczucia skrępowania faktem, że karmię piersią w jej obecności. Pomyślałam, że tylko kobieta może zrozumieć drugą kobietę w takiej sytuacji i nagle doznałam olśnienia! Wpadłam na pomysł zorganizowania zajęć z języka angielskiego dla mam z bobasami.

Jaki cel Pani przyświecał?

Wiedziałam, że młode mamy potrzebują miejsca i przestrzeni, gdzie będą mogły wyjść i oderwać się od codziennych obowiązków, podzielić się swoimi troskami z innymi mamami, a przy okazji „odkurzą” swój angielski lub też nie pozwolą mu się „zakurzyć” przez okres przebywania na urlopie macierzyńskim. To bardzo ważne, bo należy pamiętać, że większość kobiet planuje powrót do aktywności zawodowej po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Dzięki takim zajęciom będą w stanie przygotować się językowo do powrotu do pracy, nie tracąc przy tym kontaktu ze swoimi pociechami. A przy okazji będą mogły miło spędzić czas przy dobrej kawie czy herbacie i porozmawiać w języku angielskim na ciekawe tematy.

Kiedy ruszyła Pani ze swoim projektem?

Zajęcia dla mam z bobasami prowadziłam przez cały rok szkolny 2018/2019. Grupa była mała (4 osoby), ale bardzo ciekawa. Pomiędzy mną a uczestniczkami nawiązały się nawet długotrwałe, fajne relacje. Wiem, że zapotrzebowanie na tego typu zajęcia wśród młodych mam nadal istnieje, a i ja mam wciąż ochotę kontynuować ten projekt. Aktualnie można zapisać się na kolejną edycję spotkań.

Więcej informacji można uzyskać tu: https://pracowniajezykow.pl/oferta/

POP-IN / Pracownia Języków
ul. Rycerska 1 lok. 4
05-400 Otwock

sekretariat @ pracownia jezykow .pl

tel.: +48 785 041 184

www. facebook.com / popin.szkola/

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.