Prawie 200 km/h po ekspresówce

Niektórzy kierowcy po nowej ekspresówce jadą… ekspresowo! W ręce policji wpadło już kilku piratów drogowych, którzy trasą S17, na części której obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h, jechali ponad dwa razy szybciej. Zatrzymany przez drogówkę rekordzista miał na liczniku ponad 190 km/h! Mężczyzna słono za to zapłacił – został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

AGNIESZKA JASKULSKA

Kierowcy od ponad dwóch lat z niecierpliwością czekali na otwarcie nowej trasy S17 na wysokości powiatu otwockiego, a kiedy już się doczekali dwóch pasów ruchu w obydwu kierunkach, wielu z nich zamieniło się w piratów drogowych. Niektórzy zapominają, że na nowej ekspresówce obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

– Na S17 nadal trwają roboty, dlatego obowiązuje tam tymczasowa organizacja ruchu i ograniczenie prędkości do 80 km/h. W ostatnim czasie wzrosła liczba kierowców, którzy jeżdżą brawurowo i z nadmierną prędkością – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

W okresie wakacyjnym na S17 i innych drogach krajowych, wojewódzkich czy lokalnych panuje wzmożony ruch – wiele rodzin wyjeżdża samochodami poza miasto. – Tylko w lipcu policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali około 40 pijanych kierowców, a także 40 osób, które wsiadły za kierownicę, choć wcześniej straciły prawo jazdy na kilka miesięcy właśnie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym – tłumaczy nadkom. Niezdropa. Ci kierowcy po prostu jeździli samochodem mimo sądowego zakazu.

– W tym roku już 686 kierowców straciło prawo jazdy za piracką jazdę w terenie zabudowanym. To aż o ponad 400 kierowców więcej niż rok temu – wyjaśnia nadkomisarz. Otwocka drogówka, która dysponuje oznakowanymi i nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami walczy z piratami drogowymi. W ostatnim czasie policjanci wzięli pod lupę kierowców, którzy pędzą po nowej ekspresówce, gdzie od Zakrętu w gm. Wiązowna aż do Lubic w gm. Kołbiel obowiązuje ograniczenie prędkości.

– Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali do kontroli pięciu kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością. Brawurową jazdę tych osób zarejestrował policyjny wideorejestrator – mówi nadkom. Niezdropa. – Rekordzista miał na liczniku niemal 191,6 km/h, a kolejny niewiele mniej, bo 190,6 km/h. Kolejny pirat drogowy pędził ekspresówką z prędkością 174,4 km/h. Niedługo potem został zatrzymany kolejny kierowca, który jechał z prędkością 165,9 km/h, inny kierowca miał na liczniku 150,7 km/h – wylicza policjant. Za brawurową jazdę pięciu kierowców słono zapłaciło.

– Każdy z nich co najmniej dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi – podkreśla nadkom. Niezdropa.

Policja apeluje o rozsądek, bo brawura i nadmierna prędkość są jednymi z najczęstszych przyczyn wypadków. – Kierowcy powinni pamiętać, że droga hamowania jest tym dłuższa, im większa jest prędkość jazdy – podkreślają policjanci z otwockiej drogówki.

2 komentarze do “Prawie 200 km/h po ekspresówce

  • 12 sierpnia 2020 o 13:31
    Permalink

    droga nie oddana do uzytku te mandady sa nielegalne takie mamy prawo wiec wystarczy kierowac wniosek do sadu i umozenie i tyle w temacie

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.