Utwardzą drogi w siedmiu sołectwach

Udało się wybrać ofertę w przetargu na zakup destruktu na wiejskie drogi. Dzięki temu do końca września zostanie utwardzonych ponad cztery kilometry dróg w Glinkach, Kępie Nadbrzeskiej, Kosumcach, Nadbrzeżu, Ostrówku, Otwocku Małym i Otwock Wielkim.

SYLWIA WYSOCKA

W dwuczęściowym przetargu na dostawę i ułożenie destruktu na drogach gminnych w karczewskich sołectwach na każdą cześć zadania ofertę złożyła tylko firma Bogmar sp. z o.o. z Sobieni Kiełczewskich Pierwszych. Oferta nieco przekraczała kwoty, które gmina chciała przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji. Wiceburmistrz Karol Chróścik poinformował jednak, że zwiększono planowaną pulę środków i oferta została przyjęta.

Pierwsza część zadania, czyli ułożenie destruktu asfaltowego na drogach gminnych w Nadbrzeżu, Kępie Nadbrzeskiej, Otwocku Małym i Otwocku Wielkim, będzie kosztować 218 tys. 5111 zł. Druga część, a więc to samo zadanie w pozostałych sołectwach, to koszt 243 tys. 222 zł. Pozwoli to na utwardzenie ponad czterech kilometrów dróg. W zakres zamówienia wchodzi zakup i transport materiału, profilowanie drogi równiarką, ułożenie na niej destruktu i zagęszczenie go walcem drogowym. Zgodnie z umową na wykonanie całego zadania firma ma czas do końca września.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.