Wierzę w inicjatywy społeczne

Agnieszka Rogalska-Jung została mianowana p.o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Dotychczasowa dyrektor Danuta Wojciechowska przeszła na emeryturę. Kierowała placówką 16 lat.

PRZEMEK SKOCZEK

Nowa szefowa MOK-u jest związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury od dawna. W latach 2007-2013 była kierownikiem Domu Nauki i Sztuki, a następnie do teraz kierownikiem Działu Promocji i Animacji Społecznej. Jest absolwentką kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ma za sobą również studia podyplomowe z zarządzania kulturą w strukturach UE (PAN) oraz zarządzania ryzykiem (Collegium Civitas).

– Pani Agnieszka Rogalska-Jung została mianowana p.o. dyrektora na rok. To rozwiązanie pozwoli na płynną kontynuację pracy cieszącego się sympatią mieszkańców MOK-u. Pani Jung jest związana z józefowskim ośrodkiem kultury od 13 lat, ma więc ogromne doświadczenie i kompetencje, aby zarządzać ofertą ośrodka i zgranym zespołem. Po roku takiej współpracy zostanie podjęta decyzja dotycząca kierowania MOK-iem – poinformowała „Linię” Krystyna Olesińska, rzecznik prasowy burmistrza Józefowa.

– Ten rok to czas próby i dla mnie, muszę zmierzyć się z nowymi zadaniami w roli dyrektora. Na pewno obowiązków przybędzie, bo będę robiła także to, co dotychczas. Sytuacja jest trudna, trwa pandemia, musimy oszczędzać, więc nie spodziewam się zatrudnienia nowych pracowników – ocenia Agnieszka Rogalska-Jung.

– Co do działań MOK-u, na pewno nie będzie żadnej rewolucji, raczej ewolucja. Większość dotychczasowych działań było udanych, ale pewne zmiany warto wprowadzać. Planuję m.in. powołanie Młodzieżowej Rady Kultury, ale takiej z prawdziwego zdarzenia, piszę nawet wniosek o grant na ten cel. To będzie projekt warsztatowy, który zapewni młodym ludziom przejście pewnej ścieżki animacyjnej, żeby dać im narzędzie, a potem działać i realizować różne projekty. Byłam zachwycona Konkursem Inicjatyw Lokalnych, który robiliśmy w 2015 roku i część pieniędzy chciałabym przeznaczyć na taki konkurs. Wierzę w inicjatywy społeczne i razem z mieszkańcami chcę współtworzyć kulturę w Józefowie – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.