Drugi Lidl w przyszłym roku?

Jeśli w czasie najbliższych kilku miesięcy uda się rozstrzygnąć ostatnie kwestie proceduralne (m.in. uzgodnić organizację ruchu), budowa drugiego w Otwocku sklepu sieci Lidl przy ul. Rzemieślniczej może rozpocząć się na początku przyszłego roku. Inwestor ma już w ręku wydane przez starostę pozwolenie na budowę.

SYLWIA WYSOCKA

O budowie sklepu sieci Lidl przy zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku mówi się od kilku lat. Wniosek o pozwolenie na budowę marketu w tym miejscu wpłynął do starostwa w maju 2014 roku. Batalia o jego wydanie trwała jednak do kwietnia 2019 roku, gdy dopiero wojewoda mazowiecki wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę. Wcześniej wniosek był wielokrotnie odrzucany przez wcześniejszego wicestarostę Pawła Rupniewskiego.

Jednak budowa sklepu nie rozpoczęła się, ponieważ 10 marca 2020 roku Lidl wystąpił do starostwa z wnioskiem o zmianę pozwolenia na budowę w związku ze zmianami w projekcie (inwestor dokupił m.in. dodatkową działkę). 30 kwietnia wpłynął do starostwa wniosek o zawieszenie postępowania w tej sprawie, a 8 lipca inwestor złożył wniosek o ponowne podjęcie postępowania, przedstawiając zaktualizowaną dokumentację.

Wicestarosta Krzysztof Kłósek 23 lipca zatwierdził projekt budowlany i udzielił zgody na zmianę pozwolenia na budowę budynku handlowo-usługowego z parkingiem, infrastrukturą towarzyszącą i urządzeniem reklamowym na działce u zbiegu ulic Górnej i Rzemieślniczej. „Inwestycja jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, inwestor zaś spełnił kryteria formalno-prawne” – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Mimo to budowa sklepu prawdopodobnie nie rozpocznie się w tym roku. Przedstawiciel inwestora, z którym udało się nam porozmawiać, nie chce ostateczne deklarować, kiedy mogłoby to nastąpić. Szacuje, że być może budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku, ponieważ pozostały jeszcze uzgodnienia, które są dopiero w trakcie procedowania. Chodzi m.in. o kwestie organizacji ruchu, zjazdów, wyjazdów, oznakowania itd. Trzeba je uzgodnić m.in. z władzami Otwocka i wydziałem komunikacji w starostwie. Gdyby udało się to sfinalizować w ciągu kilku miesięcy i rozpocząć inwestycję na początku przyszłego roku, przewidywany czas jej realizacji to koniec 2021 roku. Budowa tego typu obiektów trwa z reguły około 10 miesięcy.

Jak zapowiada inwestor, obecny projekt zakłada, że wejście do sklepu będzie od ulicy Górnej, natomiast witryny i widoczne wnętrze obiektu zostaną wyeksponowane od ulicy Rzemieślniczej. Od tej strony inwestor planuje też m.in. zagospodarowanie terenu, posadzenie zieleni, poprawę stanu ciągów komunikacyjnych. Założenia dotyczące parkingu mówią o ok. 80-100 miejscach postojowych, ale jest to kwestia otwarta. Dodatkowo ustalenia z miastem zakładają, że inwestor wykona prace modernizacyjne na odcinkach ulic Rzemieślniczej i Górnej na wysokości wykorzystanej nieruchomości. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.