Kierowcy płacą i nie płaczą

Otwocki urząd miasta podsumował pierwszy tydzień działania strefy płatnego parkowania. W tym czasie kierowcy pobrali 2099 biletów, wystawiono też 65 wezwań do uiszczenia opłat.

SYLWIA WYSOCKA

Strefa płatnego parkowania została wprowadzona w Otwocku w poniedziałek, 3 sierpnia. Objętych kilka miejsc w centrum miasta, gdzie pozostawione przez kierowców auta przez cały dzień blokowały miejsca parkingowe. Teraz będzie będzie to ich sporo kosztowało. Bezpłatnie można tam zostawić samochód tylko na 45 minut.

Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej, który bezpośrednio nadzoruje funkcjonowanie strefy, informuje, że w pierwszym tygodniu płatnego parkowania urzędnicy skupili się głównie na informowaniu mieszkańców o konieczności pobierania biletów i upominaniu ich, jeśli tego nie zrobili. Pomagali też osobom, które miały problem z obsługą parkomatów.

Od poniedziałku, 3 sierpnia, do poniedziałku, 11 sierpnia, wydano łącznie 2099 biletów parkingowych, ale były to zarówno bilety płatne, jak i bezpłatne. W pierwszym tygodniu pracownicy wydziału gospodarki komunalnej wystawili już 65 wezwań do opłat dodatkowych, czyli kar za niezapłacone bilety lub przekroczony czas parkowania. Warto o tym pamiętać, bo wysokość opłaty dodatkowej wynosi 30 zł, jeśli kara jest opłacona w ciągu dwóch dni od wystawienia wezwania do jej zapłaty, a 50 zł, gdy zostanie opłacona później.

Przypominany, że płatne parkingi znajdują się przy ul. Powstańców Warszawy, na wysokości posesji nr 13, ul. Andriollego i ul. Pod Zegarem, ul. Andriollego przy skwerze 7. Pułku Ułanów, ul. Kupieckiej naprzeciwko Galerii Kupiecka, i przy ul. Staszica przy pl. Niepodległości. 

One thought on “Kierowcy płacą i nie płaczą

  • 15 września 2020 o 15:46
    Permalink

    Nareszcie można zaparkować idąc na zakupy.Tylko tą karą trochę niska.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.