Dobry czas na remonty dróg

Drogi po wschodniej stronie torów kolejowych w Otwocku jeszcze w tym roku doczekają się remontów. Będzie to możliwe dzięki przesunięciom w budżecie dokonanym podczas sesji w piątek, 7 sierpnia.

SYLWIA WYSOCKA

O konieczności napraw fragmentów ulic po wschodniej stronie torów „Linia” pisała przy okazji budowy ronda u zbiegu ulic Samorządowej i Reymonta. Władze Otwocka zwracały wtedy uwagę na fatalny stan dróg stanowiących dojazdy i objazdy prowadzonej przez powiat inwestycji. Remonty będą możliwe, ponieważ na sierpniowej sesji radni zgodzili się, by przesunąć 900 tys. zł na wykonanie nakładek asfaltowych na tych ulicach.

– Zabezpieczyliśmy prawie 1 mln zł na wykonanie nakładek np. na odcinkach ulic Geislera, Chopina, Leśnej, Malawskiego czy Reymonta. Infrastruktura po tzw. drugiej stronie torów wymaga wielu nakładów nie tylko ze względu na wieloletni marazm inwestycyjny panujący na tym obszarze, lecz także z uwagi na prace modernizacyjne na kolei. Przyczyniły się one bezpośrednio do degradacji stanu dróg, którymi wytyczono objazdy – tłumaczy prezydent Jarosław Margielski.

Dzięki przesunięciu pieniędzy zostaną wykonane nakładki asfaltowe m.in. na ul. Reymonta od ul. Dłuskiego do nowego ronda, na ul. Goldflama od ul. Słowackiego do ul. Reymonta, na ul. Chopina od ul. Reymonta do ul. Kościuszki, na ul. Geislera od ul. Reymonta do ul. Kościuszki, na ul. Leśnej od ul. Kopernika do ul. Warszawskiej, na ul. Kopernika od kościoła do ul. Geislera oraz na ul. Malawskiego do ul. Czaplickiego.

– Nie możemy w nieskończoność odkładać naprawy tych dróg. Na zaproponowanych fragmentach ulic konieczne są natychmiastowe prace. Dodatkowym argumentem jest też obecnie niższa cena masy asfaltowej. Wykorzystując ten moment w koniunkturze na rynku materiałów budowlanych, będziemy mogli zrobić dużo więcej – tłumaczy prezydent.

Oprócz ulic po wschodniej stronie torów w ramach poprawy stanu dróg nowy asfalt zostanie położony także na drodze przy cmentarzu. Miasto planuje bowiem modernizację ul. Bema od ul. Partyzantów do bramy cmentarza. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

4 komentarze do “Dobry czas na remonty dróg

 • 20 sierpnia 2020 o 11:13
  Permalink

  Pomysł jest bardzo dobry, bo te ulice są w koszmarnym stanie obecnie zwłaszcza Reymonta. Oby tylko nie oznaczało to rozkopania tych terenów na jakieś pól roku jak to miało miejsce przy budowie słynnego Ronda Reymonta/Samorządowa. Kiedyś był robiony remont Dłuskiego i on był bardzo sensowny, ulica była wyłączona z ruchu zaledwie na kilak tygodni a prace przebiegały bardzo sprawnie. To było jeszcze chyba za byłego Prezydenta Szczepaniaka, choć dokładnie nie pamiętam. Dobrze jakby w tym przypadku zachowano podobny standard remontu a nie żenadę jak przy w/w rondzie.

  Odpowiedz
  • 20 sierpnia 2020 o 14:38
   Permalink

   A czy jest w planie wybudowanie chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy warszawskiej w stronę świdra? Obecnie jest w opłakanym stanie…

   Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2020 o 14:42
  Permalink

  Moim zdaniem do remontu to nadaje się cześć ulicy Warszawskiej od Narutowicza do – byłego już – tymczasowego przejazdu. Ulica ta z dnia na dzień jest w coraz gorszym stanie, a jadąc w kierunku przejazdu trzeba się wręcz zatrzymać, bo przed wzniesieniem jest mocny spadek co może spowodować wręcz urwaniem przedniego zderzaka.

  Odpowiedz
 • 23 sierpnia 2020 o 08:28
  Permalink

  A Reymonta od Żeromskiego do Tatrzańskiej ?? Rozpadające się chodniki dziury w drodze nie remontowanej od bardzo długiego czasu. I tu też trwał i trwa objazd ale o tej ulicy już dawno nikt nie pamięta.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.