Dlaczego przeniesiono przejście na ul. Staszica?

Na ul. Staszica w Otwocku w bardzo ruchliwym miejscu, na wysokości głównego wejścia do Galerii Kupiecka, zlikwidowano przejście dla pieszych. Na prośbę naszych Czytelników sprawdziliśmy, dlaczego tak się stało i czy to ma sens.

PRZEMEK SKOCZEK

Mieszkańców domów przy ul. Bartosza i ul. Wiśniowej oraz przedsiębiorców działających przy ul. Staszica 14 pozbawiono jedynego bliskiego przejścia dla pieszych. Od jakiegoś czasu ruch na ul. Staszica jest bardzo wzmożony, kierowcy nie mają żadnych ograniczeń.

Pędzą, nie zwracając uwagi na pieszych. Niestety, mimo likwidacji pasów ludzie nadal przechodzą w tym miejscu, stwarzając niebezpieczeństwo, działa siła przyzwyczajenia – mówi Monika Bacińska, nasza Czytelniczka, która poprosiła „Linię” o interwencję w tej sprawie.

O wyjaśnienie poprosiliśmy Marka Augustyniaka, powiatowego inżyniera ruchu drogowego. – Przejście dla pieszych na ul. Staszica przy Galerii Kupiecka zostało przeniesione nieco za ul. Kupiecką, dosłownie o około 30 metrów, ze względu na wybudowany parking i projektowany przystanek autobusowy – tłumaczy „Linii” Augustyniak. – Ponowne wybudowanie przejścia vis-à-vis galerii ograniczyłoby infrastrukturę drogi, taką jak miejsca parkingowe i wspomniany przystanek autobusowy. Byłoby to też sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Po zakończeniu prac związanych z modernizacją linii kolejowej i infrastruktury drogowej w planach jest uregulowanie autobusowej komunikacji miejskiej, co powinno wpłynąć na możliwość zmiany położenia przejścia – dodaje powiatowy inżynier ruchu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.