Grożą nam nowe obostrzenia. Czy powiat otwocki trafi do żółtej strefy?

Powiat otwocki znalazł się na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami – taką informację podało dziś, 20 sierpnia Ministerstwo Zdrowia. Wszystko dlatego, że w ostatnich dniach odnotowuje się wzrost zachorowań na COVID-19 i osób objętych kwarantanną w naszym regionie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Obecnie, jak sprawdziliśmy w powiatowym sanepidzie, nie ma wprowadzonych żadnych nowych obostrzeń dla powiatu otwockiego w związku z informacją Ministerstwa Zdrowia. To jest ostrzeżenie aby uważać, bo jesteśmy o krok od trafienia do tzw. żółtej strefy.

Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązują dopiero w żółtej strefie to m.in.:

 • wydarzenia sportowe i kulturalne w tym seanse kinowe z udziałem tylko 25 proc.publiczności, 
 • imprezy lub wydarzenia organizowane na otwartej przestrzeni  limit 100 osób,
 • w lokalach gastronomicznych może przebywać 1 osoba na 4 mkw.,
 • na siłowniach, klubach i centrach fitness 1 osoba na 7mkw,
 • wesela i inne uroczystości rodzinne 100 osób z wyjątkiem obsługi.

Dane sanepidu na 20 sierpnia :

 • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową /(ostatnia doba): 675/(105).
 • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową /(ostatnia doba)  31/(9).
 • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0.
 • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 13/(0).
 • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/(ostatnia doba): 27/(1).
 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/(ostatnia doba): 157/(1).
 • Liczba zgonów związanych z COVID-19 /(ostatnia doba):  3/(0).
 • Liczba ozdrowieńców/(ostatnia doba):  72/(0).

5 komentarzy do “Grożą nam nowe obostrzenia. Czy powiat otwocki trafi do żółtej strefy?

 • 21 sierpnia 2020 o 10:12
  Permalink

  Czy nie możecie zrobić na Waszym facebooku a także na innych otwockich portalach porządku z różnymi antycovidowymi dyletantami (podejrzewam że wywodzących się z kręgu otwockiej Konfederacji), których się ostatnio sporo namnożyło, niestety wprost proporcjonalnie do rosnącej liczby zakażeń w naszym powiecie. Nikomu nie zabraniam być ignorantem w oczywistych kwestiach dotyczących pandemii, ale zmasowane dzielenie się tymi głupotami na portalach społecznościowych może wywołać tylko szkody i doprowadzić do tego, że nasz powiat naprawdę szybko trafi do czerwonej strefy. O ile jestem tolerancyjny dla różnych poglądów tak dla zaprzeczania oczywistym faktom i szerzenia szkodliwych teorii spiskowych już nie. Uważam, że trzeba to tępić z całą stanowczością i po prostu takie wpisy kasować a troli blokować.

  Odpowiedz
  • 21 sierpnia 2020 o 21:17
   Permalink

   Szanowny Panie Radomirze.
   Nie jestem z konfederacji ale również jestem covidosceptykiem.To co Pan proponuje to jest cenzura.Dlaczego nazywa pan takich ludzi jak ja ignorantami i odmawia nam Pan prawa do posiadania swoich poglądów oraz ich głoszenia?Moim zdaniem jest to oznaka nowostalinizmu.Nie podał Pan żadnych „oczywistych faktów” tylko stygmatyzuje Pan ludzi ośmielających się mieć poglądy inne niż szerzone przez oficjalne media.Ujawnił Pan całkowity brak kultury oraz potwierdził Pan moje zdanie o lewactwie.Brak argumentów przykryty agresją i chamstwem.Ale od wołu trudno wymagać cielęciny. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • 22 sierpnia 2020 o 09:31
    Permalink

    Proszę Pana.

    Oczywiste fakty można znaleźć na różnych portalach zarówno informacyjnych jak i specjalistycznych, więc można poczytać i się dowiedzieć. Tym bardziej że wypowiadają się w tych kwestiach osoby mające wiedzę teoretyczną a obecnie także praktyczną z frontu walki z pandemią. Z drugiej strony widzę jedynie albo agresywne komentarze negacyjne z bliżej nieokreślonych kont albo propagandowe przeklejki czy tabelki, które nie wiadomo skąd są wzięte i przez kogo zostały sporządzone bo żadna nie ma podpisu autora tudzież stempelka, kto ją sporządził. Na mniej świadomie w internetowym trollingu osoby takie rzeczy mogą działać i powodować że nie będą się stosowały do obostrzeń stąd jestem za tym by to kasować.

    Niestety u nas do wzrostu zakażeń doprowodzili też politycy jak choćby nasz szanowny Pan Premier mówiący, że przecież koronawirusa nie trzeba się już bać tylko iść tłumnie na wybory albo były minister zdrowia oportunistycznie zmieniający zdanie w kwestii epidemii w zależności od wyborczych potrzeb politycznych swego ugrupowania. Niestety to poluzowało dyscyplinę w narodzie i uaktywniło różnych negacjonistów a obecnie skutki tego widać w statystykach chorobowych. Nie mam ochoty znosić obostrzeń związanych z wpisaniem powiatu otwockiego do czerwonej strefy (np. chodzić po ulicach w maseczce, już w zamkniętych pomieszczeniach jest to wystarczająco uciążliwe) i by temu zapobiec jestem gotów nawet na cenzurę internetową. I nie wiem co to ma wspólnego ze Stalinem, za którego czasów internetu i możliwości pisania wszędzie największych nawet głupot nie było.

    Odpowiedz
    • 23 sierpnia 2020 o 11:23
     Permalink

     Szanowny Panie.
     Jeżeli swoją wiedzę o temacie czerpie Pan tylko z mediów mainstreamowych to ma Pan takie tylko dane.Właśnie takie apele jak Pana spowodowały,że na portalach które kreują poglądy społeczeństwa przebijają się tylko histeryczne komentarze. Tabelki o których Pan wspomina są podpisane.Są efektem badań renomowanych uniwersytetów.Ilość zakażeń jest wprost proporcjonalna do ilości próbek.U nas dopiero teraz zaczęto robić badania na większą skalę i to powoduje „wzrost zachorowań”. Zamiast apelować o usuwanie „nieprawomyślnych” wpisów radziłbym zagłębić się w temat.Co do stalinizmu widzę u Pana brak podstawowej wiedzy historycznej.To wtedy przyjęto, że wszyscy mający inne poglądy są faszystami (teraz z konfederacji). Pozdrawiam i życzę uruchomienia większej ilości szarych komórek, to naprawdę nie boli.

     Odpowiedz
 • 21 sierpnia 2020 o 16:04
  Permalink

  Lecz się gościuna glowe. Wirus nikomu nie groźny masowa ściema masonerii oszuści a Ty głupi bo wierzysz

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.