Miasto inwestuje w sport

Łącznie 280 tys. zł przeznaczą w najbliższym czasie władze Otwocka na poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej w mieście. Dzięki tym pieniądzom jeszcze w tym roku powstaną boisko do beach soccera, kontenerowe szatnie i nowe urządzenia w skateparku.

SYLWIA WYSOCKA

Na sierpniowej sesji oprócz wprowadzenia ważnych zmian budżetowych umożliwiających rozpoczęcie budowy Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej radni zdecydowali o dodatkowym podziale pieniędzy na infrastrukturę sportową.

Zgodnie z propozycją prezydenta Jarosława Margielskiego przeznaczyli 135 tys. zł na zakup kontenerów, w których będą szatnie, 70 tys. zł na dostawę i montaż urządzeń do skateparku, 60 tys. zł na piaszczyste boisko do beach soccera (piłki nożnej plażowej) i 15 tys. zł na przygotowanie trawiastego boiska do treningów bramkarskich dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Urządzenia do skateparku zostaną zamontowane przy ul. Pułaskiego, a boiska powstaną na terenach sportowych miasta przy ul. Karczewskiej.
Najwięcej będą kosztowały kontenerowe szatnie przy pełnowymiarowym miejskim boisku. Prezydent Margielski uważa tę inwestycję za niezbędną, ponieważ potrzebują jej sportowcy, a poza tym poprawi wizerunek całego miasta.

– Nasze pełnowymiarowe boisko jest pozbawione szatni, nie ma zaplecza dla sędziów. Zawodnicy często przebierają się w obiektach OKS-u, po czym w korkach muszą przejść kilkaset metrów na boisko. Dlatego w przerwie nie przechodzą już do szatni, tylko zostają w cieniu drzew – przekonywał radnych do realizacji tej inwestycji prezydent Margielski.

– Szatnie powinny zostać wybudowane już na początku funkcjonowania boiska. Tak się nie stało, a ten mankament był zgłaszany przez wiele ostatnich lat. Szatnie są niezbędne, bo jako miasto kompromitujemy się, proponując drużynom przyjezdnym przebieranie się w lesie pod drzewami albo korzystanie z szatni oddalonych o kilkaset metrów – podkreślał prezydent.

Boisko do beach soccera powstanie przy boisku pełnowymiarowym przy OKS-ie na niezalesionym terenie, który jest ugorem. – Boisko piaszczyste to nie jest budowla, więc nie ma mowy o ingerencji w powierzchnię biologicznie czynną – przekonuje prezydent Otwocka.

– W grę wchodzi wyrównanie terenu i wysypanie żółtego piasku, który jest de facto naturalnym gruntem. W ten sposób chcemy urozmaicić ofertę sportową, żeby przy pełnowymiarowym boisku przy ul. Karczewskiej na gruncie miasta powstało pełnowymiarowe boisko do beach soccera. Umożliwi to drużynom przeprowadzanie treningów, ale i uatrakcyjni ofertę miasta w zakresie organizowanych zawodów – podkreśla Margielski.

Dodatkowe boisko trawiaste za 15 tys. zł ma powstać za boiskiem głównym, na pasie zieleni, gdzie teraz rosną trawa i chwasty. W najbliższym czasie teren będzie wyrównany i zostanie założony nowy trawnik, aby umożliwić treningi najmłodszym. – Treningi odbywają się tam już teraz, ale to miejsce nie jest w żaden sposób do tego przystosowane, dlatego miasto chce ten teren zagospodarować wraz z rodzicami, którzy deklarują pomoc – wyjaśnia prezydent.

Ostatnia inwestycja, nieco oddalona od obiektów sportowych przy ul. Karczewskiej, polega na doposażeniu otwockiego skateparku. Po rozmowach z użytkownikami i dzięki ich sugestiom przybędą tam nowe urządzenia – rampa half-pipe oraz rail.Wszystkie inwestycje sportowo-rekreacyjne to nowe pozycje w otwockim budżecie na ten rok. Będą one możliwe do zrealizowania dzięki zwiększonym dywidendom z miejskich spółek Amest i Remondis.

One thought on “Miasto inwestuje w sport

  • 21 sierpnia 2020 o 08:50
    Permalink

    A kiedy wybuduje basen? Do dziś mam dwie cegiełki kupione na basen tam gdzie dziś stoi kolejny kościół.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.