Miasto inwestuje w sport

Łącznie 280 tys. zł przeznaczą w najbliższym czasie władze Otwocka na poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej w mieście. Dzięki tym pieniądzom jeszcze w tym roku powstaną boisko do beach soccera, kontenerowe szatnie i nowe urządzenia w skateparku.

SYLWIA WYSOCKA

Na sierpniowej sesji oprócz wprowadzenia ważnych zmian budżetowych umożliwiających rozpoczęcie budowy Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej radni zdecydowali o dodatkowym podziale pieniędzy na infrastrukturę sportową.

Zgodnie z propozycją prezydenta Jarosława Margielskiego przeznaczyli 135 tys. zł na zakup kontenerów, w których będą szatnie, 70 tys. zł na dostawę i montaż urządzeń do skateparku, 60 tys. zł na piaszczyste boisko do beach soccera (piłki nożnej plażowej) i 15 tys. zł na przygotowanie trawiastego boiska do treningów bramkarskich dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Urządzenia do skateparku zostaną zamontowane przy ul. Pułaskiego, a boiska powstaną na terenach sportowych miasta przy ul. Karczewskiej.
Najwięcej będą kosztowały kontenerowe szatnie przy pełnowymiarowym miejskim boisku. Prezydent Margielski uważa tę inwestycję za niezbędną, ponieważ potrzebują jej sportowcy, a poza tym poprawi wizerunek całego miasta.

– Nasze pełnowymiarowe boisko jest pozbawione szatni, nie ma zaplecza dla sędziów. Zawodnicy często przebierają się w obiektach OKS-u, po czym w korkach muszą przejść kilkaset metrów na boisko. Dlatego w przerwie nie przechodzą już do szatni, tylko zostają w cieniu drzew – przekonywał radnych do realizacji tej inwestycji prezydent Margielski.

– Szatnie powinny zostać wybudowane już na początku funkcjonowania boiska. Tak się nie stało, a ten mankament był zgłaszany przez wiele ostatnich lat. Szatnie są niezbędne, bo jako miasto kompromitujemy się, proponując drużynom przyjezdnym przebieranie się w lesie pod drzewami albo korzystanie z szatni oddalonych o kilkaset metrów – podkreślał prezydent.

Boisko do beach soccera powstanie przy boisku pełnowymiarowym przy OKS-ie na niezalesionym terenie, który jest ugorem. – Boisko piaszczyste to nie jest budowla, więc nie ma mowy o ingerencji w powierzchnię biologicznie czynną – przekonuje prezydent Otwocka.

– W grę wchodzi wyrównanie terenu i wysypanie żółtego piasku, który jest de facto naturalnym gruntem. W ten sposób chcemy urozmaicić ofertę sportową, żeby przy pełnowymiarowym boisku przy ul. Karczewskiej na gruncie miasta powstało pełnowymiarowe boisko do beach soccera. Umożliwi to drużynom przeprowadzanie treningów, ale i uatrakcyjni ofertę miasta w zakresie organizowanych zawodów – podkreśla Margielski.

Dodatkowe boisko trawiaste za 15 tys. zł ma powstać za boiskiem głównym, na pasie zieleni, gdzie teraz rosną trawa i chwasty. W najbliższym czasie teren będzie wyrównany i zostanie założony nowy trawnik, aby umożliwić treningi najmłodszym. – Treningi odbywają się tam już teraz, ale to miejsce nie jest w żaden sposób do tego przystosowane, dlatego miasto chce ten teren zagospodarować wraz z rodzicami, którzy deklarują pomoc – wyjaśnia prezydent.

Ostatnia inwestycja, nieco oddalona od obiektów sportowych przy ul. Karczewskiej, polega na doposażeniu otwockiego skateparku. Po rozmowach z użytkownikami i dzięki ich sugestiom przybędą tam nowe urządzenia – rampa half-pipe oraz rail.Wszystkie inwestycje sportowo-rekreacyjne to nowe pozycje w otwockim budżecie na ten rok. Będą one możliwe do zrealizowania dzięki zwiększonym dywidendom z miejskich spółek Amest i Remondis.

Jedna myśl na temat “Miasto inwestuje w sport

  • 21 sierpnia 2020 o 08:50
    Permalink

    A kiedy wybuduje basen? Do dziś mam dwie cegiełki kupione na basen tam gdzie dziś stoi kolejny kościół.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.