Ekrany tylko przy Biedronce

Dwie szkoły podstawowe, przy których miasto planowało w tym roku ustawić ekrany dźwiękoszczelne, będą musiały trochę poczekać. Na razie ekrany staną tylko przy ul. Piastowej na tyłach Biedronki.

SYLWIA WYSOCKA

Obiecane mieszkańcom domów przy ul. Piastowej ekrany akustyczne miały chronić ich przed hałasem już w ubiegłym roku. Jednak dopiero w tym roku udało się znaleźć ofertę, która odpowiada możliwościom finansowym miasta. Oferta wydawała się na tyle atrakcyjna, że od razu zaplanowano kolejne ekrany przy szkołach podstawowych nr 4 i nr 7.

– Po przeprowadzeniu szerokiej analizy rynku oraz szacowaniu kosztów wykonania ekranów dźwiękoszczelnych we wskazanych lokalizacjach stwierdzono, że zabezpieczone w budżecie pieniądze uniemożliwiają realizację takiego przedsięwzięcia – tłumaczy Kamil Mazek, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i funduszy zewnętrznych.

W tej sytuacji na piątkowej sesji, 7 sierpnia, prezydent Jarosław Margielski zaproponowała, aby całą kwotę w budżecie na zakup przeznaczyć tylko na ekrany przy Biedronce.

– Wystąpiły problemy z podziałem kwot na budowę ekranów przy ulicy Piastowej i przy szkołach, dlatego proponujemy przesunięcie całej kwoty na ekrany przy ulicy Piastowej, a następnie pieniądze, które zostaną, przesuniemy na ekrany przy szkołach – poinformował prezydent. – Procedura jest skomplikowana, ponieważ to zadanie będzie realizowane przez Grupę Remontową ZGM. Chodzi o to, żeby nie realizować trzech zadań jednocześnie, tylko najpierw skończyć jedno i dopiero robić kolejne – dodał.

Radni zgodzili się na przesunięcie kwoty 27 tys. 180 tys. zł, w związku z czym na budowę ekranów przy ul. Piastowej w budżecie jest prawie 50 tys. zł. SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.