Dołożą do psa

Trwają prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Znajdzie się w niej m.in. miejsce na wybieg i kojec dla policyjnego psa tropiącego. Zakup zwierzęcia jeszcze w tym roku dofinansują władze powiatu otwockiego. Na razie jednak psa czeka szkolenie.

SYLWIA WYSOCKA

Temat dofinansowania zakupu psa tropiącego dla Komendy Powiatowej Policji w Otwocku pojawił się kilka miesięcy temu. Była o tym mowa m.in. podczas posiedzenia komisji bezpieczeństwa i porządku z udziałem przedstawicieli otwockiej policji. Dobrze wyszkolone zwierzę mogłoby znacznie usprawnić działania komendy np. w zakresie wykrywania narkotyków i substancji psychoaktywnych. O dofinansowanie zakupu służbowego psa zabiegał m.in. radny Dariusz Kołodziejczyk. Jego starania przyniosły efekt i w tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel 8 tys. zł.

Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, a sprawa psa dla otwockich mundurowych ucichła. Powodem był koronawirus. W odpowiedzi udzielonej 18 sierpnia na interpelację radnego Kołodziejczyka wicestarosta Krzysztof Kłósek informuje, że środki na psa są zabezpieczone w budżecie powiatu, jednak do zakupu nadal nie doszło.

Zwierzę jest już wprawdzie zarezerwowane dla otwockiej komendy, ale musi jeszcze przejść kilkumiesięczne szkolenie. Niestety, wszystkie kursy specjalistyczne na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie odbywają się tego typu przygotowania, ze względu na epidemię koronawirusa są zawieszone do odwołania. Pies, który trafi do Otwocka, ma być szkolony od grudnia 2020 r. do kwietnia 2021 r. Kurs nie został odwołany, ale czas pokaże, czy ze względu na pandemię ostatecznie się odbędzie.

Zgodnie z zawartym z policją porozumieniem kwota 8 tys. zł przeznaczona na zakup psa patrolowo-tropiącego ma być przekazana policji w ciągu 14 dni od daty otrzymania informacji o zakupie zwierzęcia. Środki te powinny być wykorzystane do 15 grudnia 2020 r.

One thought on “Dołożą do psa

  • 30 sierpnia 2020 o 14:07
    Permalink

    Bardzo dobry pomysl – bo te wszystkie otwockie „meliny”…………

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.