Kierowco, pamiętaj o bilecie!

Urząd miasta przypomina, że korzystając z wyznaczonych miejsc objętych strefą płatnego parkowania w centrum Otwocka, kierowcy mają obowiązek pobierania biletów. Nawet w przypadku postoju do 45 minut, który jest bezpłatny. W przeciwnym razie dostaną wezwanie do zapłaty.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Strefa płatnego parkowania w Otwocku to dla kierowców nowość, ale trzeba przyzwyczaić się do nowych zasad i je zapamiętać, aby potem nie dochodziło do nieporozumień. Parkomaty w centrum działają od 3 sierpnia, od tego czasu zostało wydanych już ponad dwa tysiące biletów. – Zgodnie z uchwałą rady miasta obowiązkiem kierowcy pozostawiającego pojazd w obszarze strefy płatnego parkowania jest niezwłoczne pobranie biletu i umieszczenie go w pojeździe – zwraca uwagę Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta. W przypadku postoju do 45 minut, który jest bezpłatny, kierowca również jest zobowiązany do niezwłocznego pobrania biletu i umieszczenia go w widocznym miejscu w aucie.

Niestety nie wszyscy o tym pamiętają, przez co dochodzi do wielu nieporozumień, np. wtedy, gdy kierowca, wracając do samochodu, widzi za wycieraczką nakaz uiszczenia opłaty dodatkowej za brak pobranego biletu. – Mieszkańcy tłumaczą się, że jest zbyt mało informacji na ten temat, dlatego jeszcze raz o tym przypominamy – dodaje naczelniczka.

Opłata dodatkowa wynosi 30 zł, ale tylko wtedy, kiedy jest ona uiszczona w ciągu dwóch dni od wystawienia wezwania do zapłaty. W przypadku dokonania płatności po tym terminie jej wysokość wzrasta do 50 zł. Jeśli parkomat nie działa, kierowca musi udać się po bilet do najbliższego działającego urządzenia. 

One thought on “Kierowco, pamiętaj o bilecie!

  • 2 września 2020 o 13:01
    Permalink

    W zeszłym tygodniu próbowałam pobrać bilet na kilku parkingach – wszystkie urządzenia nie działały.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.