Nauczycielka z koronawirusem, 13 nauczycieli i dyrektor szkoły objęci kwarantanną

W Szkole Podstawowej w Ostrowie, w gm. Celestynów, u jednej z nauczycielek potwierdzono zarażenie koronawirusem. 13 innych nauczycieli i dyrektor szkoły przebywają w kwarantannie, ale nie będą mieli przeprowadzonych testów na obecność wirusa. Odwołano rozpoczęcie roku szkolnego i do końca tygodnia lekcje odbywają się w trybie zdalnym. Po niedzieli nauczyciele, którzy byli objęci kwarantanną, mają wrócić do pracy w szkole

AGNIESZKA JASKULSKA

Nauka po wakacjach jeszcze na dobre się nie zaczęła, a już w Szkole Podstawowej w Ostrowie pojawił się koronawirus. – W czwartek, 27 sierpnia, w szkole odbyła się rada pedagogiczna, w której uczestniczyło 14 nauczycieli. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego jedna z nauczycielek poinformowała mnie, że została objęta kwarantanną ze względu na kontakt z kimś, kto zaraził się koronawirusem. Testy laboratoryjne potwierdziły u niej dodatni wynik –  tłumaczy Andrzej Kraszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie. I dodaje, że od razu szkoła zdecydowała o odwołaniu rozpoczęcia roku szkolnego. – W placówce pracuje 18 nauczycieli, z czego 13 zostało objętych kwarantanną, ja również. Dobrze, że ta sytuacja wyniknęła tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego i nauczycielka nie miała kontaktu z uczniami –  podkreśla dyrektor Kraszewski. – Zdecydowaliśmy, że do końca tygodnia uczniowie będą mieli lekcje w trybie zdalnym – dodaje. 

W rozmowie z “Linią” dyrektor Kraszewski podkreśla, że zarówno nauczyciele, jak i on sam nie mieli i nie będą mieli robionych testów na obecność koronawirusa, bo tak zdecydował otwocki sanepid (według nowych przepisów kwarantanna trwa 10 dni, a nie jak wcześniej 14 dni). 

– Nasza kwarantanna kończy się w niedzielę, 6 września, ale wszyscy mamy obawy przed powrotem do szkoły w poniedziałek. Gdybyśmy mieli zrobione testy, mielibyśmy pewność, że jesteśmy zdrowi i nie zarazimy wirusem żadnego ucznia – podkreśla. Niewykluczone, że ze względów bezpieczeństwa szkoła przedłuży zdalną naukę o kilka dni. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.