Powstaje Leśny Park Wiejska

W poniedziałek, 10 sierpnia pracownicy Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęli grodzenie terenu, na którym powstanie Leśny Park Wiejska. Kilka dni wcześniej na sesji radni zdecydowali o zwiększeniu zakresu tej inwestycji o pół miliona złotych.

SYLWIA WYSOCKA

W połowie kwietnia władze Otwocka ogłosiły przetarg na wykonanie pierwszego etapu Leśnego Parku Wiejska. Najniższą ofertę złożyło Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które zaproponowało 164 tys. 820 zł. W poniedziałek, 10 sierpnia pracownicy OPWiK rozpoczęli grodzenie terenu, na którym powstanie park. Jak powiedzieli w rozmowie z „Linią”, na początek muszą zabezpieczyć teren, na którym będą prowadzone dalsze prace. Czekali też na przyjazd specjalisty, który miał obejrzeć drzewa pod kątem obecnych na nich gniazd. Część drzew została przeznaczona do wycinki, inne będą poddane pielęgnacji.

– Pierwszy etap tworzenia parku jest w trakcie realizacji. Wszystkie zaplanowane działania, to znaczy wykonanie pielęgnacji zieleni wskazanej w inwentaryzacji zgodnie z decyzją zezwalającą na usunięcie drzew i dokonanie nasadzeń zastępczych, budowa ścieżek o naturalnej nawierzchni umożliwiającej poruszanie się na wózkach inwalidzkich, wykonanie przyłączy i oświetlenia i monitoringu terenu, zostaną wykonane zgodnie z planem do 30 października – informuje Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej w otwockim urzędzie.

Przypomnijmy, że na sesji 7 sierpnia prezydent Jarosław Margielski zaproponował dodatkowe 500 tys. zł na poszerzenie zakresu tej inwestycji realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego. Dodatkowe pół miliona złotych zostanie przeznaczone na całe wyposażenie Leśnego Parku Wiejska, na które składają się m.in.: elementymałej architektury, piaskowa nawierzchnia, bezpieczny plac zabaw i streetworkout, elementy placu zabaw, ogrodzenie placu, urządzenia siłowni plenerowej i streetworkoutu, psi wybieg oraz jego ogrodzenia.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy drugiego etapu budowy parku został ogłoszony w czwartek, 27 sierpnia. Po podpisaniu umowy z miastem zwycięska firma będzie mieć trzy miesiące na wykonanie wszystkich prac. Ze względu na to, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi najwcześniej w drugiej połowie września, Leśny Park Wiejska powinien być gotowy w grudniu. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.