Miasto ponownie dofinansuje żłobki

Władze Józefowa rozstrzygnęły konkurs na prowadzenie opieki nad dziećmi do lat trzech w formie żłobka lub klubu dziecięcego. Rodzice, którzy poślą swoje pociechy do żłobka Smart Kids lub Akademii Dla Dzieci „ABeCe”, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 600 zł miesięcznie

SYLWIA WYSOCKA

Władze Józefowa wychodzą z założenia, że zamiast budować miejski żłobek, szybsze i bardziej uzasadnione ekonomicznie może być partycypowanie w kosztach opieki nad dziećmi, którą prowadzą prywatne placówki. W ogłoszonym przez miasto konkursie mogły brać udział żłobki i kluby dziecięce z terenu miasta wpisane do rejestru placówek prowadzonego przez burmistrza Józefowa. Miasto zabezpieczyło na opiekę żłobkową na okres od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2021 roku łącznie 720 tys. zł. Te pieniądze powinny wystarczyć na dofinansowanie opieki nad setką najmłodszych mieszkańców Józefowa przy założeniu, że miasto zapłaciłoby za opiekę nad każdym z nich po 600 zł miesięcznie.

Od placówek chętnych do takiej formy współpracy miasto wymagało m.in. zapewnienia dzieciom opieki w dni robocze od poniedziałku do piątku w wymiarze do 10 godzin dziennie, a także zapewnienia wyżywienia oraz opieki pielęgniarki lub położnej w przypadku, gdy w żłobku jest więcej niż 20 dzieci.

Po rozstrzygnięciu konkursu okazało się, że dofinansowanie otrzymają dwie z trzech zgłoszonych placówek. Są to żłobek Smart Kids, mieszczący się przy ul. Szczyglej 2a, który dostanie 288 tys. zł, oraz Akademia Dla Dzieci „ABeCe” przy ul. Górki 10 – placówka otrzyma 43 tys. 200 zł. Trzecia oferta została odrzucona, ponieważ nie spełniała wymogów formalnych. Z kwot dotacji wynika, że w pierwszym żłobku dofinansowanych zostanie 40 miejsc, a w drugim – zaledwie sześć. Obydwie placówki są zobowiązane do przeprowadzenia rekrutacji na miejsca objęte dofinansowaniem. Dzięki pomocy miasta rodzice maluchów zapłacą czesne obniżone o wartość dofinansowania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.