Przywrócą ruch dwukierunkowy na ul. Pułaskiego

Osoby mieszkające przy ul. Armii Krajowej i na pobliskim osiedlu mają spory problem z dojazdem do swoich domów, odkąd na fragmencie ul. Pułaskiego przywrócono ruch jednokierunkowy. Muszą jechać aż przez Śródborów, nadrabiając za każdym razem około trzech kilometrów…

PRZEMEK SKOCZEK

Od kilku lat na krótkim odcinku ul. Pułaskiego, między ul. Armii Krajowej a ul. Kmicica, obowiązuje ruch jednokierunkowy. Władze Otwocka podjęły taką decyzję ze względu na licznie parkujące tam samochody, które często zajmowały jeden pas drogi i utrudniały jazdę w obie strony. Ruch dwukierunkowy powrócił przed kilkoma miesiącami wraz z otwarciem tymczasowego przejazdu przez tory na ul. Pułaskiego. Obecnie znów jest on zamknięty, a na wspomnianym odcinku ul. Pułaskiego ponownie można jeździć tylko w jedną stronę.

Problem w tym, że kiedyś do Armii Krajowej można było dotrzeć równoległą ul. Filipowicza. Obecnie jest ona zamknięta, ponieważ trwa tam budowa tunelu pod linią kolejową. Pozostał uciążliwy dojazd przez Śródborów albo… jazda pod prąd.Na to ryzyko decyduje się wielu kierowców, ponieważ ruch jest tam niewielki, a jednokierunkowy fragment ulicy liczy niespełna sto metrów. Decyzja o powrocie do dawnej organizacji ruchu wydaje się więc co najmniej niefortunna.

– Po zakończeniu prac prowadzonych przez firmę Budimex i zamknięciu tymczasowego przejazdu automatycznie została przywrócona obowiązująca tam wcześniej organizacja ruchu, bo nie mogliśmy zrobić inaczej. Rozumiemy jednak problem mieszkańców. Pracujemy nad projektem zmiany organizacji ruchu i niebawem ul. Pułaskiego znów będzie w całości dwukierunkowa – poinformował „Linię” Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w otwockim urzędzie miasta. – Zadanie wymaga pewnych przygotowań, uchwały, zamówienia znaków, ale zapewniam, że to nie potrwa kilka tygodni, jest to raczej kwestia kilku dni – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.