Powiat otwocki tuż przed żółtą strefą. Kolejny raz jesteśmy na “liście ostrzegawczej”

Powiat otwocki po raz drugi znalazł się na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami związaną ze wzrostem przypadków koronawirusa – taką informację podało dziś, 4 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia. To jest ostrzeżenie, aby uważać, bo jesteśmy o krok od trafienia do tzw. żółtej strefy i sytuacja może zmienić się z dnia na dzień. W ciągu ostatnich kilkunastu dni otwocki sanepid zarejestrował już ponad 61 nowych przypadków koronawirusa.

AGNIESZKA JASKULSKA

Pod koniec sierpnia „Linia” informowała o nagłym wzroście liczby zarażonych – powiat otwocki znalazł się na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami (niewiele brakowało, aby został objęty żółtą strefą). Teraz sytuacja powtórzyła się. Od początku września otwocki sanepid odnotował nagły wzrost zakażeń. Tylko w środę, 2 września, badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa aż u 21 mieszkańców powiatu otwockiego, a wczoraj stwierdzono go u kolejnych 15 osób (w ciągu ostatnich kilkunastu dni sanepid odnotował ponad 61 nowych przypadków). Natomiast dziś, w piątek, 4 września do godz. 18 otwocki sanepid nie opublikował komunikatu. 

– W powiecie otwockim mieszka 124 tys. osób. Jeśli liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni przekroczy 74, powiat zostanie objęty żółtą strefą, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia. Są one stosowane do czasu, aż liczba zarażeń zacznie maleć – tłumaczy otwocki sanepid. 

Obostrzenia w strefie żółtej są znacznie mniej restrykcyjne niż w czerwonej. Obecnie powiat otwocki nie znajduje się w żadnej z nich, ale w piątek, 4 września znów trafił na specjalną “listę ostrzegawczą”. To jest ostrzeżenie, aby uważać i zachować większą higienę, bo jesteśmy o krok od trafienia do żółtej strefy. Sytuacja może zmienić się z dnia na dzień. Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązują dopiero w żółtej i czerwonej strefie, gdzie wprowadzane są zaostrzone rygory sanitarne, m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, ograniczenia lub całkowity zakaz udziału widowni w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, czy ograniczenia lub całkowite zamknięcie siłowni, a wesela i inne uroczystości rodzinne mogą odbywać się przy ograniczeniu liczby gości.

Więcej na ten temat w “Linii Otwockiej” w poniedziałek, 7 września. 

5 komentarzy do “Powiat otwocki tuż przed żółtą strefą. Kolejny raz jesteśmy na “liście ostrzegawczej”

 • 4 września 2020 o 22:28
  Permalink

  Zakazać wesel na czas pandemii. Proste ?! To imprezy totalnie zbędne. Festiwal próżnosci i kiczu.

  Odpowiedz
  • 5 września 2020 o 14:49
   Permalink

   Chyba kogoś tu nikt na wesela nie zaprasza.

   Odpowiedz
  • 7 września 2020 o 10:51
   Permalink

   Oczywiście, wszystkiego zakazać, niech ludzie siedzą w domu i nie myślą , tylko mają oglądać TVN i TVPIS.Posłuszne lemingi na pasku korporacji i Gatesa.Nie zazdroszczę perspektyw.

   Odpowiedz
 • 6 września 2020 o 11:24
  Permalink

  Niestety. Najwiecej zakażeń jest po weselnych libacjach. Ludzie pijani , to już mają gdzieś Koronę😜

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.