Powiat wyremontuje ulicę Matejki

Jeszcze we wrześniu zostanie wyremontowana ulica Matejki w Otwocku. – To jedna z dróg powiatowych, które najpilniej potrzebują remontu –mówi wicestarosta Krzysztof Kłósek

SYLWIA WYSOCKA

W poniedziałek, 17 sierpnia powiat ogłosił przetarg na remont ulicy Matejki w Otwocku. –Wykonaliśmy odwodnienie, wzdłuż niej są ładne zieleńce i ścieżka rowerowa, ale sama ulica jest w opłakanym stanie. To jedna z otwockich dróg, które najpilniej wymagają wymiany nawierzchni –mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłósek. Remont przewiduje m.in. frezowanie i oczyszczenie jezdni, wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej z betonu asfaltowego.

Władze powiatu liczą, że na początku września uda się wyłonić wykonawcę prac, dzięki czemu remont będzie można przeprowadzić jeszcze w tym samym miesiącu. Prace remontowe będą sfinansowane z niewykorzystanych pieniędzy, które miały być przeznaczone na remont ulicy Wawerskiej w Otwocku. Powiat zrezygnował jednak z tej inwestycji, bo nie otrzymał na nią dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Zdaniem wicestarosty Kłóska niewykorzystane środki powinny zostać przeznaczone na inną ulicę, ale – zgodnie z wcześniejszym przeznaczeniem– znajdującą się na terenie Otwocka. – Dlatego wybór padł na ulicę Matejki – wyjaśnia wicestarosta.

2 komentarze do “Powiat wyremontuje ulicę Matejki

 • 4 września 2020 o 20:34
  Permalink

  Jane Panie Starostwo!!
  Bo Pułaskiego i Andriollego pomiędzy rondami jest równa niczym szklanka!!!!
  No komedia!!

  Odpowiedz
  • 5 września 2020 o 14:42
   Permalink

   Komedia, na Pułaskiego i Andriollego przy SP12 można zawieszenie urwać.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.